הכל צופים כי ׳האינטרנט של הדברים׳ (Internet Of Things או IoT, בקיצור) יביא את החדשנות לקו המוצרים הלבנים וכי הבית החכם יבוא לידי ביטוי במגוון דרכים, ואחת מהן היא המעבר של מוצרי החשמל הביתיים שתוכננו להפוך את מטלות הבית השונות לפשוטות יותר לביצוע. בפורום סמסונג שנערך השבוע ובו ביקרנו, ראינו כמה מהם.

לא לדאוג לרצפה

PowerBot עם מנוע ציקלוני עוצמתי

אביזר שהפך נפוץ בשנים האחרונות גם בישראל הוא השואב-אבק הרובוטי, מוצר אחד שעושה שינוי מורגש באופן משמעותי ביותר. ניקיון הרצפות הופך ממטלה הדורשת זמן למטלה מתוזמנת המבוצעת באופן אוטמטי, ה"דאגה" היחידה של בעליו של שואב-אבק שכזה הוא ניקוי תא האחסון באופן תדיר, אך שואבי-אבק רובוטיים סובלים מחסרון בהשוואה לשואבי-אבק ייעודים בתחום עוצמת השאיבה החלשה באופן משמעותי בעיקר בגלל גודלו של השואב.

כדי לפתור בעיה זו, הציגה סמסונג את ה-PowerBot, שואב-אבק רובוטי שעל-פי החברה הוא קודם כל שואב-אבק, השואב גדול מבחינה פיזית ממתחריו, אך הוא מגיע עם מנוע ציקלוני המספק עוצמת שאיבה, שעל-פי נתוני החברה, חזקה פי 60 משואבי-אבק רובוטיים מתחרים. בנוסף, אם צריך להתמקד בנקיון בחלק מסויים של הבית, החברה מאפשרת לשלוט על השואב באופן ידני באמצעות שלט רחוק, המאפשר לסמן באמצעות לייזר את המיקום אליו נרצה לכוון את השואב.

http://www.youtube.com/watch?v=X1M4Ey5bE3g

חדשנות בחדר הכביסה

מכונות כביסה מחוברת לאינטרנט בעלות ממשק Wi-Fi, הן לא דבר חדש. החיבור לאינטרנט מאפשר לשלוט על מכונת הכביסה מרחוק באמצעות מכשיר הטלפון החכם, לבחור את תוכנית הכביסה ואף להתריע בעת סיום הפעולה. מכונות כביסה יקרות יותר אף מצויידות במסך מגע המחליף את כפתורי החוגה האנלוגיים, המסך מאפשר להציג בצורה נוחה את תוכנית הכביסה, לתכנת את המכונה לפעולה עתידית ואף להתאים את אופי תוכנית הכביסה לפי סוג הבד ומשקל.

סמסונג הציגה מכונה שכזו בעלת גם פתח קדמי רחב במיוחד המקל על מלאכת הכנסה והוצאת הכביסה, הכוללת מסך מגע עם מאפשרת לטעון את המכונה מראש באבקת הכביסה ומרכך הכביסה וכל מה שנותר למשתמש הוא רק למלא את המכונה בכביסה מלוכלכת. יש אפשרות לבחור את תוכנית הכביסה המתאימה לסוג הבד או לתת למכונה לפעול על "טייס אוטומטי" והיא תתאים את כמות המרכך ואבקת הכביסה על-פי התוכנית, סוג הבד והמשקל הכולל של הבגדים.

קרא עוד:  מסמכי פטנט חושפים: סמסונג עובדת על משקפי מציאות רבודה

אך דווקא מכונה כביסה אחרת היא זו שתפסה את מרבית תשומת הלב – מכונת ה-Active Dualwash, מכונת כביסה בעלת פתח עליון עם חידוש בצורת כיור מובנה. הכיור המובנה נותן מענה לטיפול המקדים בבגדים, שכן ברוב חדרי הכביסה אין כיור ייעודי וכאשר המכונה מצויידת בכיור כזה נחסך הצורך לטפל בבגדים בכיור בחדר האמבטיה או המטבח ואז העברתם אל חדר הכביסה, בנוסף הכיור כולל ברז העושה שימוש בצנרת של המכונה כך שאין צורך נוסף, בעת סיום השימוש ניתן לנקז את המים את תוך המכונה.

מטבח חכם לחיסכון באנרגיה

המטבח זוכה גם לתשומת לב מיוחדת עם סדרת ה-Chef Collection, המציגה מוצרי חשמל בעל עיצוב מרשים. בפורום ראינו את המקרר מדגם RF9900 עם מסך מגע המוחבא בדלת המקרר, הכולל גם בר-מים מובנה עם אפשרות למזיגת מים מוגזים ומצוייד במנוע אינוורטר, המתאים את המהירות לעוצמת הקירור הדרושה וכך יכול לחסוך בחשמל.

chef-collection

עוד במטבח החברה הציגה את WaterWall, טכנולוגיית הדחה בתנועה ישרה של ״קיר מים״ אשר מגיעה אל כל פינות המדיח, זאת בניגוד למדיחים רגילים בהם ההדחה מתבצעת בתנועות סיבוביות. בעזרת סוג ההדחה הזה ישנם פחות שטחים מתים אליהם לא מגיעים המים וישנו ניצול טוב יותר של שטח המדיח.

וידאו: טכנולוגיית ה-WaterWall בפעולה

http://www.youtube.com/watch?v=Rs_m1J5uHyg

חזון הבית החכם מתקדם בצעדי ענק ובעתיד המוצרים החכמים הללו יהיו בעלי חיבור לאינטרנט ויאפשרו חופש גדול יותר של פעילות, ניטור, בקרה וחיסכון באנרגיה. כיום רוב החידושים מוטמעים בסדרות הגבוהות היקרות של החברות, אך מדובר בעניין של זמן עד שהחידושים הללו יחלחלו גם לסדרות הביניים ויהפכו זמינים במגוון רחב יותר של מוצרים.

קרא עוד:  טאבלט היוקרה החדש של סמסונג, Galaxy Tab S6, כבר בדרך

הכותב היה אורח חברת סמסונג

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.