העולם בו אנחנו צריכים לחבר כרטיס סים פיזי לשימוש במכשיר שלנו הולך להיעלם: היום הכריזה סמסונג (Samsung) כי היא משיקה את שעון ה-Gear S2 עם תמיכה בתקשורת סלולרית דור 3 באמצעות כרטיס ה-e-SIM הראשון, עם הסטנדרט החדש של ארגון ה-GSMA.

עם הטכנולוגיה החדשה, ה-e-SIM יאפשר לנו לוותר על על הצורך בכרטיס SIM פיזי ולהחליפו בכרטיס אלקטרוני המוטמע כחלק מחומרת המכשיר ואינו ניתן להסרה. כדי לעבור בין מפעילות הסלולר, כל שצריך המשתמש לעשות הוא להגדיר זאת דרך יישום פנימי בהתאם לפרטים שניתנו לו בעת רכישת חבילת השירות, כך למעשה אנו לא מוגבלים ויכולים להתנייד בין חברות בלחיצת כפתור.

השעון בדגם החדש של סמסונג, ה-Gear S2 הוא למעשה אותו שעון מוכר רק שכעת הוא כולל יכולת סלולרית ועבודה עצמאית באופן מלא ללא צורך במכשיר טלפון צמוד, כלומר ניתן יהיה לקבל ולהוציא שיחות. סמסונג עבדה עם מספר מפעילות באירופה וארה”ב אשר יתמכו בחיבור דרך e-SIM כמו אורנג’, טלפוניקה, וודפון ועוד, שירות שדורש תאימות מלאה עם המפעילה הסלולרית ולכן נכון לעכשיו אין תמיכה לסים אלקטרוני בישראל.

אבל סמסונג לא לבדה ולמהלך שכזה, כלומר להעלים את כרטיס הסים נדרשים גם החברות הגדולות להצטרף ואכן זה כך כי גם LG, מיקרוסופט, וואווי ועוד הצטרפו וכולם מקווים כי גם אפל תשתמש בתקן ה-e-SIM במקום התקן שפיתחה בעצמה לסים הדיגיטלי שבאייפד.

קרא עוד:  גרמין הציגה שעונים חדשים כדי לחגוג את הסרט הבא בסדרת מלחמת הכוכבים

שעון ה-Gear S2 הסלולרי יגיע לשווקים בחודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.