לאור ההכרזות על מחשבי-לוח חדשים שיושקו ברבעון השני של 2011 מתחילות החברות הגדולות לצמצם את המלאי במחסנים. אפל הייתה ראשונה עם הורדת המחירים על ה-iPad דור ראשון גם בארץ וגם בעולם וכעת תורה של סמסונג.

החברה הקוריאנית הודיעה על השקת גרסת ה-WiFi והוזלה משמעותית של מחשב הלוח הראשון מתוצרתה, ה-Galaxy Tab במחיר מצחיק לכל הדעות של 350 דולר בארה"ב.  אם עד כה מחשב טאבלט היה נראה כמשהו יקר, כעת סמסונג הופכת זאת לאופציה ראויה לקנייה בעבור כ-1,200 ש"ח למחשב טאבלט מודרני. המחשב יימכר במחיר זה ברשתות השיווק בארה"ב בגרסת הבסיסית של המכשיר הכוללת תקשורת WiFi ללא חיבור דור שלוש, כך שכדי לגלוש תדרשו למצוא רשת WiFi מתאימה, ובכל זאת המחיר בהחלט אטרקטיבי מאוד.

כזכור, מחשב הטאבלט של סמסונג מכיל מסך מגע 7.0 אינץ' מסוג Capacitive TFT-LCD ברזולוציית WSVGA של 1026X600 פיקסלים, מערכת ההפעלה Android 2.2 שרצה על מעבד ARM A8 Cortex 1GHz ביחד עם 512MB RAM וכרטיס גרפי מסוג PowerVR SGX540. ה-Galaxy Tab גם מכיל 2 מצלמות, האחורית היא מצלמת 3.2MP שמגיעה עם פלאש LED, והקדמית היא מצלמת VGA המשמשת לשיחות וידאו ומבחינת הקישוריות, אנחנו מקבלים כאן Bluetooth 3.0 עם Wi-Fi b/g/n ו-GPS.