סמסונג אמנם לא נוכחת בתערוכת קומפיוטקס הנערכת השבוע בטייוואן, אבל זה לא מונע ממנה להתחרות על תשומת הלב מול מיטב המשתתפות, החל מהטייוואניות וכלה – נכון – בטייוואניות. החברה ממשיכה את גל ההכרזות לקראת אירוע ההשקה שתערוך בלונדון ב-20 בחודש, והיום היא עושה זאת עם שתי תוספות חדשות למשפחת הטאבלטים שלה, Galaxy Tab.

שני המכשירים שהוכרזו היום הם Galaxy Tab 3 8.0 ו-Galaxy Tab 3 10.1, המצטרפים למכשיר ה-Galaxy Tab 3 7.0 שהוכרז לפני מעט יותר מחודש ומכירתו במדינות שונות כבר החלה. שני המכשירים החדשים נכנסים לנעליהם של קודמיהם מסדרת Galaxy Tab 2, אך מקווים להצליח יותר מהם ע"י חלוקה ברורה יותר של ייעודים בין המכשירים השונים.

Galaxy Tab 3 8.0

את המכשיר הבינוני בסדרה, בגודל 8 אינצ', עיצבה סמסונג מחדש, כך שבמקום להיראות כמו גרסא מוקטנת של טאבלט 10 אינצ' הוא נראה כגרסא מוגדלת ל-Galaxy S ו-Galaxy Note. לדברי החברה, מטרת המהלך היא להקנות לטאבלט המוקטן מבנה נוח יותר לאחיזה ביד אחת. מבחינת מפרט הוא מעט פחות אטרקטיבי מסמארטפוני הדגל הקוריאנים, עם מעבד כפול ליבה במהירות 1.5GHz, זיכרון RAM של 1.5GB, נפח אחסון מובנה של 16GB, קישוריות WiFi ודור שלישי (בדגם הסלולרי), צפיפות מסך של 189 פיקסלים לאינצ', מצלמות של 5 ו-1.3 מגה-פיקסל מאחור ומלפנים (בהתאמה) וסוללה בנפח 4,450mAh. בנוסף, ציידה החברה את המכשיר בכמה מהתכונות הייחודיות של מכשיר הדגל שלה, כולל התרגומון הסימולטני S-Translator, האלבום החכם, האפשרות לחבר מספר מכשירים למערכת סאונד היקפי ועוד.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab Active Pro - טאבלט קשיח
GalaxyTab310
Galaxy Tab 3 10.1

המכשיר הגדול יותר מסתפק במפרט צנוע אף יותר: צפיפות המסך בן עשרת האינצ'ים שלו, בעל רזולוציה זהה לזו של אחיו הקטן, היא 149 פיקסלים לאינצ' בלבד, והזיכרון הפעיל שלו עומד על 1GB. גם המצלמה האחורית צנועה יותר, ומסתפקת ברזולוציה של 3 מגה-פיקסל בלבד, בעוד המצלמה הקדמית נשארת באותה איכות. המעבד מהיר במעט – 1.6GHz, אם כי לפי דיווחים שונים זהו מעבד אטום של אינטל, המותאם פחות לעבודה עם אנדרואיד. שאר המפרט נותר זהה, אך על מערכת ההפעלה לא הוסיפה כאן סמסונג תכונות מיוחדות מלבד היכולת להשתמש במכשיר כשלט למכשירי חשמל ביתיים, בדומה למתחרה מבית סוני.

שני הטאבלטים החדשים דקים מקודמיהם, ועוביים עומד על פחות מ-8 מ"מ. מערכת ההפעלה שלהם היא אנדרואיד 4.2, והם אמורים להתחיל להימכר עוד החודש. מסמסונג ישראל לא נמסרו פרטים אודות השקה אפשרית של המכשירים בארץ.