האם לבכירי סמסונג (Samsung) יש סיבה לדאגה? לפי דו"ח מכירות שהתפרסם, נתוני המשלוחים של ה-Galaxy S9 ברבעון השני של השנה נמוכים יותר מהרבעון הקודם – זאת בפעם הראשונה בהיסטוריה של סדרת Galaxy S.

לפי הנתונים, סמסונג שלחה כ־10 מיליון יחידות של Galaxy S9 ברבעון הראשון של שנת 2018, זאת לעומת תשע מיליון יחידות ברבעון השני. אם מסתכלים על היסטוריית המכירות של החברה, סמסונג שולחת יחידות של מכשירי הסדרה ברבעון השני מאשר הראשון, זה הגיוני לאור העובדה שכן רוב מכשירי הסדרה מושקים לרוב לפני סוף הרבעון הראשון.

סמסונג הגיבה לדברים ואמרה "המשלוחים של מכשירי הדגל שלנו גדלים רבעון אחרי רבעון עקב שחרור מוקדם של Galaxy S9 ו־Galaxy S9 Plus, כמו גם מכירות רחבות של Galaxy S8. כתוצאה ממכירות מוגברות, בעיקר על ידי מכשירי הדגל, ההכנסות והרווח גדלו משמעותית הן רבעון אחרי רבעון והן שנה אחרי שנה". עם זאת, צוין גם כי הצפי הוא שהמכירות יהיו נמוכות יותר ברבעון השני: "ברבעון השני, סמסונג צופה כי הרווחים יקטנו עקב האטה במכירות דגמי מכשירי הדגל שלה והוצאות שיווק גבוהות יותר כדי להתמודד עם המצב".

התקווה תלויה ב־Galaxy Note 9 שיושק בעוד מספר שבועות, ב־9 באוגוסט, ועתיד לסייע בשורת הרווח של החברה, כך שהשאלה היא האם הוא אכן יצליח.