מכשיר הגלקסי נקסוס הושק היום ברחבי ארה”ב וסוף סוף אנו זוכים לביקורות ראשונות מאתרי הגאדג’טים הגדולים. ההתרגשות סביב המכשיר רבה, שכן לא רק מדובר במכשיר גדול למדי (4.65 אינצ’) ומעבד כפול ליבה חזק, אלא גם זהו המכשיר ה-Ice Cream Sandwich הראשון (Android 4.0 אם תרצו) שהושק וזו הזדמנות ראשונה לבחון גם את מערכת ההפעלה החדשה.

הסמארטפון הטוב בעולם?
“הגלקסי נקסוס הוא מכשיר האנדרואיד הטוב ביותר שיוצר אי פעם. הוא אחד מהסמארטפונים הטובים ביותר שיוצרו, ועם מספר שינויים (בעיקר במצלמה), הוא יכול להיות הסמארטפון הטוב ביותר בעולם”, כך אמר ג’ושוע טופולסקי, מאתר The Verge (העורך לשעבר של Engadget).

עוד הוא מוסיף על איכות הבנייה של המכשיר והעובדה כי הוא מיוצר מפלסטיק ולא ממתכת, אחד החסרונות הבולטים: “מארז המכשיר הוא מפלסטיק אפרפר כהה, מה שמעט מאכזב בהתחשב במראה היפיפה של האייפון 4S משלב מתכת וזכוכית, מכשירי HTC החדשים והפוליקרבונט שב-Lumia 800 / N9”.

המסך גדול, גדול מידי
“המכשיר הוא ענק. הוא דק ומאוד קל, ואינו מרגיש מגושם אבל אני מוצא את עצמי עושה התעמלות באצבעות בזמן שאני משתמש בו: הזזת הזרת שלי מתחת למכשיר כאשר אני צריך להקיש על כפתור החזרה בחלק התחתון של המכשיר ואז מחליק אותה בחזרה הצידה כאשר אני צריך להקיש על תיבת החיפוש אשר בחלק העליון של המסך. אני לא מצליח לנווט בממשק המשתמש מבלי להזיז את הידיים שלי סביב… למרבה המזל, למסך הגדול של המכשיר יש צד חיובי: מראהו היפיפה. הטקסט נראה מצוין ואת שטח המסך הממשק יכול לנצל ולהציג כפתורים כמו שצריך בלי להרגיש צפיפות. אה, יש לזכור גם את שלושת כפתורי התוכנה הנמצאים בתחתית המכשיר, וכאשר צפינו בסרט אלה נעלמים לגמרי, מה שאומר שכמעט כל חזית המכשיר הפכת לתצוגת וידאו. מאוד נחמד.” ג’ייסון קינקייד, TechCrunch

קרא עוד:  שאומי לועגת למכשירים עם מגרעת, אבל שכחה שגם אצלה יש

המכשיר המהיר בעולם
“אנחנו שמחים לאשר כי הגלקסי נקסוס הוא אכן מכשיר האנדרואיד הראשון התומך בתקשורת +HSPA – בדקנו בהצלחה מרובה את מהירות הרשת גם ב-T-Mobile וגם ב-AT&T.” מרים ג’ויר, Engadget.

חידושים רבים ב-Ice Cream Sandwich
עם כל הציפיות למערכת האנדרואיד 4.0, אין ספק כי גוגל רצתה למחוק בזריזות את הפלופ שנקראת Honeycomb. הפיצול של מערכות ההפעלה לא הטיב עימה וגרמו לחוסר סדר גדול עוד יותר בצד התמיכה באפליקציות.

“ללא ספק, המאפיינים החדשים בהחלט חשובים והממשק יפה, אבל יכול להרגיש גם עמוס, קטוע ומסובך מידי. אז בזמן שהיא (ICS) דוחפת את האנדרואיד צעד גדול קדימה, זה עדיין לא מתקן את כל הבעיות.” כך אמרו ב-Cnet.

לעומתם, טופולסקי מ-The Verage דווקא חושב אחרת: “Ice Cream Sandwich בקלות נותנת ל-iOS ו-Windows Phone לרוץ אחרי הכסף שלהם, במובנים רבים, זו מערכת הפעלה טובה יותר מאשר שניהם.”

“בתור התחלה, ICS נראית שונה מאוד מהגרסאות הקודמות של מערכת ההפעלה. בעוד שגרסת Gingerbread הייתה משלבת מספר גדול של צבעים, ה-ICS הרבה יותר מאוחדת… כמעט כל חלק במערכת ההפעלה, החל ממסך הבית, האפליקציות הראשיות, התפריטים, הווידג’טים ואפילו ההודעות הקופצות עברו עיצוב מחדש. זה נכון גם לפונט שבה משתמש המערכת, שהותאם והותאם במיוחד בשם Roboto.”

אלו רק טעימות קטנות מהביקורות הארוכות שביצעו באתרים בעולם ונראה כי רובם חיוביות הן על המכשיר והן על המערכת. אנחנו ממתינים בקוצר רוח להשיג אותו בעצמנו ולבצע סקירה מקיפה ולחוות את דעתנו, כמו שרק אנחנו יודעים לעשות.

קרא עוד:  יש לכם Galaxy S10? אלו הטיפים והטריקים שכדאי לכם להכיר

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.