סמסונג מגיבה לראשונה על פרשיית זיכרון האחסון הפנימי של מכשיר הדגל שלה – הגלקסי S4. כפי שפורסם אצלנו בסוף השבוע, בסקירה שערך האתר המכובד CNET, נמצא כי קבצי המערכת של המכשיר תופסים כ- 7.5GB בזיכרון האחסון הפנימי שלו. נתון זה מדאיג את אלו המתעניינים במכשיר בגרסת ה – 16GB, שכן הדבר מותיר להם נפח אחסון העומד סביב 8.5GB, כמעט מחצית מנפח הזיכרון הפנימי הכולל.

שלשום (ו'), בתגובה ששולחת ענקית האלקטרוניקה מקוריאה אל אתר CNET, העדיפה סמסונג להסתכל על חצי הכוס המלאה "בדגם 16GB של הגלקסי S4, קבצי המערכת תופסים נפח אחסון פנימי של כ – 6.85GB … בכדי לספק רזולוציה גבוהה ופיצ'רים נוספים ללקוחותינו." סמסונג ממהרת לספק גם פתרון: "על מנת להציע את החוויה האולטימטיבית למשתמשים שלנו אנחנו כוללים במכשיר חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון microSD חיצוני".

אך מלבד תגובתה היח"צנית של סמסונג, היא דואגת שלא לפרט על יכולות האחסון האמיתיות של כרטיסי הזיכרון ב – S4, שכן ניתן לאחסן בו רק קבצי מידע כדוגמת תמונות, מוסיקה וכדומה, אך לא ניתן להתקין אפליקציות עליו. כך שלא מדובר בפתרון מושלם שיענה על מצוקת הנפח למשתמשים הכבדים.

ומה חושב הקהל? בקיר הפייסבוק של CNET נצפו תגובות זועמות הקוראות לסמסונג לפרסם את הנפח האמיתי ולא זה המושך לקוחות. אחרים לא הביעו התרגשות לנוכח הידיעה וסיפרו שלא היו קרובים אף פעם לנפח המקסימלי של המכשיר. ומה אתם חושבים?

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.