סמסונג (Samsung), מהחברות הבולטות כיום גם בתחום הצילום, הכריזה לפני החג על השקת חיישן תמונה חדש בשם S5K2P1 באיכות של 16 מגה-פיקסלים שאותו היא מייעדת לשימוש גם בטאבלטים וטלפונים סלולאריים ולא רק במצלמות דווקא (Galaxy S III?).

ה-S5K2P1 הוא חיישן CMOS ברוחב 1/2.3 אינץ' שמשתמש בטכנולוגיית פיקסלים בהארה אחורית (BSI) ברוחב של 1.34 מיקרו-מטר, והוא מיועד למכשירי הקצה הגבוה העתידיים. בהודעה לעיתונות של סמסונג נמסר שהחיישן תומך באופן מובנה בצילום וידאו ביחס היבט של 16:9 באיכות של עד 8.3 מגה-פיקסלים בקצב מרשים של 60 פריימים לשנייה, וכאמור, צילום של תמונות באיכות של עד 16 מגה-פיקסלים.

"קצב האימוץ של חיישני תמונה מבוססי CMOS בשוק מצלמות הסטילס הדיגיטליות הולך וגדל, ולכן הדרישה בשוק עבור חיישנים כמו ה-S5K2P1, שמספקים וידאו נקי ומהיר, צפויה לגדול ב-2012", אמר דוז'ן רהי אחד מסגני הנשיא בסמסונג אלקטרוניקס בהודעה לעיתונות. הוא גם מסר שדוגמאות של החיישן החדש כבר נשלחו ליצרניות שונות, והוא אמור להיכנס לפס הייצור השוטף בנובמבר שנה זו.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

 

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.