סמסונג (Samsung) ו-AMD הכריזו אמש על חתימה על הסכם שיתוף פעולה שעשוי, בסופו של דבר, לקרב מאוד את הגרפיקה בטלפונים לרמת הגרפיקה של קונסולות משחקים ייעודיות.

במסגרת שיתוף הפעולה, תשלם סמסונג ל-AMD דמי רישוי כדי להשתמש בטכנולוגיית הגרפיקה החדשה שהציגה זו לאחרונה בשבבי ה-Exynos המיועדים לטלפונים ולטאבלטים. מדובר בארכיטקטורת RDNA, המבוססת על תהליך ייצור של 7 ננומטר ולטענת AMD מביאה יעילות חסרת תקדים בביצועים הגרפיים, מה שמאפשר להשיג גרפיקה באיכות גבוהה יותר תוך חיסכון בחשמל לעומת שבבים קודמים או מתחרים. עד כה, התבססו שבבי ה-Exynos על פיתוחי ARM בלבד עם ליבות ה-Mali.

לפי נתוני חנות המשחקים סטים (Steam) לחודש האחרון, כרטיסי המסך של AMD נמצאים רק ב-14.9% מהמחשבים המשמשים למשחק. עם זאת, לפי מכון ג'ון פדי, כשלוקחים בחשבון קונסולות ומכשירים אחרים נתח השוק של החברה מזנק ל-53%, בעיקר בזכות העובדה שהיא הבסיס לשתי הקונסולות הנמכרות בעולם – PlayStation של סוני (Sony) ו-Xbox One של מיקרוסופט (Microsoft).

"השותפות שלנו על AMD תאפשר לנו להביא מוצרי ופתרונות גיימינג פורצי דרך לשוק עבור יישומי המובייל של המחר. אנו מצפים לעבודה עם AMD להאצת החדשנות בטכנולוגיות גרפיקה ניידות שתסייענה להעלות את עתיד המחשוב הנייד לרמה הבאה", אמר איניופ קנג, נשיא חטיבת המערכות-על-שבב בסמסונג.