"נמאס לי לשלם ביוקר על גאדג'טים בארץ, באינטרנט הכל כל-כך זול – אבל אני חושש לביטחון כרטיס האשראי שלי", אמר לי מכר. האמנם? בימינו, הגאדג'טים תופסים חלק נכבד מחיי היום-יום, אבל מחירם בארץ לא ממש זול, בדרך כלל, בלשון המעטה. בין אם מדובר ברכישת אביזרים נלווים לטלפון חכם או טאבלט, או ברכישת שעון יוקרתי, למשל, כמעט תמיד המחירים באינטרנט יהיו זולים, ולעיתים בפער משמעותי ביותר. הבעיה העיקרית ברכישה מהאינטרנט היא החשש לביטחון כרטיס האשראי, אבל כיום בעיה זו ניתנת לפתירה בקלות. איך רוכשים כרטיס מאובטח? מה זה חשבון PayPal? מאיפה הכי כדאי לקנות? במדריך שלפניכם נעשה סדר בדברים, ונפרט כיצד ניתן לרכוש באופן מאובטח ברשת בכמה שלבים פשוטים למדי.

שלב ראשון – רכישת כרטיס ויזה נטען
קודם כל ולפני הכל, נתייחס לאמצעי התשלום אשר עמו תתבצע הרכישה. אם אתם חוששים לביטחון כרטיס האשראי האישי שלכם או כרטיס האשראי שלכם אינו בינלאומי, תוכלו לקנות כרטיס ויזה נטען דולרי של דואר ישראל. מדובר בכרטיס ויזה בינלאומי המאפשר לבצע רכישות מאתרים בחו"ל באופן מאובטח. רכישת הכרטיס תעלה לכם 40 ש"ח בלבד באופן חד פעמי, ותוכלו להטעינו בכל סכום שתחפצו להשתמש בו בתנאי שיהיה מעל ל-50 דולר ופחות מ-2,500 דולר. הכרטיס אינו קשור לחשבון הבנק, שכן טעינתו מתבצעת באמצעות שטרות מזומנים, וגם לא ניתן לבזבזו מעבר לסכום הטעון, לכן חשבון הבנק לא נמצא בסיכון כלשהו. בנוסף לזאת, תוכלו אף למשוך כסף מכספומטים באמצעותו – אך העמלה גבוהה למדי. בכל אופן, עם הכרטיס תוכלו לבצע רכישות באינטרנט באופן מאובטח בהחלט, כך שמדובר בפתרון פשוט למדי שמאפשר גם לאנשים ללא כרטיס אשראי לרכוש ברשת. תוקפו של הכרטיס הוא 3 שנים – מספיק זמן לביצוע רכישות רבות ברשת.

שלב שני – יצירת חשבון PayPal
לאחר רכישת כרטיס הוויזה המאובטח, רצוי מאוד ליצור חשבון PayPal (בחינם) לביצוע הרכישות. בעת יצירת החשבון תדרשו להזין את פרטי כרטיס האשראי, ושימוש בכרטיס באמצעות PayPal יתאפשר רק לאחר אישור קוד שנמצא בפרטי השימוש בכרטיס האשראי. אל דאגה, גם לכרטיס הויזה הנטען דולרי של דואר ישראל, קיים אתר אינטרנט לבדיקת פעולות האשראי, ושם תוכלו לבדוק את הקוד שנשלח. מדובר בשירות מצוין לרכישות באינטרנט, המאבטח את רכישתכם באופן הטוב ביותר. בכל פעם שתרכשו באמצעות PayPal, תצטרכו להזין שם משתמש וססמה בלבד. חשבון PayPal בעצם מאפשר לכם לרכוש באינטרנט מבלי להזין את פרטי כרטיס האשראי בכל פעם שאתם רוכשים, והאדם שממנו תרכשו את המוצר לא ידע פרטים עליכם מלבד כתובת למשלוח וחשבון PayPal שממנו הוא גובה את התשלום. גביית התשלום, אגב, לא תעלה עמלה כלשהי – כך שאין כל חסרון. בנוסף לזאת, אם המוצר אשר שילמתם עליו לא הגיע, דווחו על כך ל-PayPal והעניין יסודר. בכל אופן, כיום כמעט כל אתר שמכבד את עצמו תומך ברכישה באמצעות PayPal, ולכן כדאי להיזהר מאתרים שלא תומכים.

קרא עוד:  סקירה: מצלמת אבטחה חכמה של שאומי שיכולה לפעול בכל מקום - וללא חיבור לחשמל

שלב שלישי – בחירת אתר הרכישה
יש מגוון די רחב של אתרי רכישות מקוונות ברשת, אבל אנחנו נתייחס לעיקריים ולאמינים מביניהם. קודם כל הגדירו את סוג הרכישה: אביזרים לטלפון חכם/טאבלט? גאדג'טים למיניהם? סרטים? טלפונים חכמים? לכל סוג יש אתר שמתמחה פחות, ואתר שמתמחה יותר.

DealExtreme – אחד האתרים המומלצים ביותר שיש לקניית גאדג'טים או מגנים לטלפון חכם. איכות המוצרים לא גבוהה מאוד, שכן מדובר במוצרים סיניים זולים הנשלחים מהונג קונג, לכן לא רצוי לרכוש משם מכשירים אלקטרוניים משוכללים כגון טלפון נייד. האתר מעולה לרכישת אביזרים נלווים למכשירים, התקני פלאש ניידים, מסוקים הנשלטים באמצעות שלט ושאר גאדג'טים נחמדים אחרים. אחד היתרונות הבולטים בחנות, היא העובדה שכל המשלוחים לישראל חינמיים, ושירות הלקוחות ברמה גבוהה ביותר (אפילו קיים שירות צ'אט חי מול הנציגים לפניות, לא בעברית כמובן).

eBay – אתר הרכישות המקוונות הידוע ביותר בעולם, הכולל מגוון רחב מאוד של מוצרים. החל מגאדג'טים זולים ויקרים, ועד לבגדים ומשחקי וידאו. בין אם מדובר בחיקויים סיניים זולים או במותגי יוקרה מקוריים – כנראה שב-eBay תמצאו הכל. המחירים זולים בהחלט, למרות שלאופן בו פועל האתר קיים חיסרון דיי משמעותי ביחס לחנויות מקוונות בפני עצמן. ב-eBay מגוון המוכרים עצום, לכן רצוי מאוד לבדוק את הפידבקים של הקונים טרם רכישתכם כדי להיות בטוחים שמדובר במוכר אמין, זאת בנוסף לעובדה שיש צורך לבדוק האם המוכר ישלח את המוצר לישראל ומה מחיר המשלוח. שתי הפעולות הללו, הנדרשות לפני הרכישה, בהחלט גוזלות זמן יקר.

קרא עוד:  חדש ב-Gmail: צירוף מיילים כקובץ להודעה

Clove או Handtec – שני אתרים מצוינים לרכישת טלפונים חכמים. בשני המקרים מדובר בחנויות אמינות מבריטניה, אשר מהן הכי מומלץ לרכוש טלפון חכם חדש במידה והחלטתם להזמין באינטרנט. שתיהן פחות מתמחות במבחר גאדג'טים עצום, או באביזרים נלווים למיניהם. מחירים זולים באופן יחסי, לצד אמינות מצוינת.

Amazon – אתר מוכר ומומלץ לרכישת סרטים, ספרים או משחקי וידאו ברשת. באתר מוצע מגוון רחב מאוד של סרטים זולים מאוד, הכוללים גם סרטי Blu-Ray. מהוותיקים והגדולים שיש, והוא גם מציע גם רכישות של מוצרי יד שנייה.

לסיכום, קנייה מקוונת ברשת יכולה להיעשות גם באופן בטוח ומאובטח לחלוטין, וללא כל חשש לביטחון הפרטים האישיים. מוצרים רבים הניתנים להזמנה מחו"ל ברוב המקרים יהיו זולים בהרבה מאשר מחירם בארץ, וחלקם אף אינם משווקים כלל בארץ. למי שעד היום העדיף לשלם ביוקר בארץ בעקבות חששות לביטחון כרטיס האשראי – יכול בקלות ליהנות מרכישה ברשת נטולת חששות וסיכונים.