האם שני הענקיות אינטל ואפל משתפות פעולה? על פי הדיווח של TheNextWeb, השניים מתכננים יחדיו קונספט ייחודי של שעון לביש וחכם. השעון על פי השמועות, יפעיל את מערכת ה-iOS של אפל והוא ישתמש במסך 1.5 אינצ’ OLED מיצרנית המסכים הטיוואנית RitDisplay כשהוא יתקשר עם המכשיר בטכנולוגיית ה-Bluetooth 4.0 החסכונית בחשמל. המוצר מתוכנן להשקה במחצית הראשונה של 2013 והוא יביא אינטגרציה מלאה של השעון אל מול האייפון ויכלול את העוזרת הווירטואלית סירי.

שעון יד המספק את כל המידע שאנו זקוקים לו ישירות למסך הקטן זה בהחלט לא דבר חדש, וישנם מספר חברות שכבר מוכרות מזה זמן שעון המבצע דברים דומים ובין המוצרים הבולטים כיום הם ה-SmartWatch של סוני, כמה יצרניות סיניות וגם פרויקט מאוד מצליח בקיקסטרטר בשם Pebble, אולם אף אחת מהם לא ממש הצליחה עד כה לספק את “השעון האולטימטיבי”, כזה שיאפשר שימוש נוח וקל בקבלת מידע מהסמארטפון שלנו וגם להיות קצת מעבר לגאדג’ט מגניב. רון מרטנס (Ron Mertens) מאתר Oled-info אומר כי בתקופה זו, השמועה על שעון iOS נשמע כאמין, ואנו חושבים כי הסבירות שאפל תעשה צעד שכזה אחרי תקופה ארוכה בה היא לא הציגה מוצר חדש לגמרי, הגיוני בהחלט.

המעניין הוא בכל הסיפור הוא לא רק המוצר עצמו, אלא שיתוף הפעולה עם אינטל. מדוע לאפל לעבוד עם יצרנית מעבדי x86 היקרים יחסית, במקום להשתמש בארכיטקטורת ARM הזולה והחסכונית בחשמל? מחירי השעונים כיום עומדים סביב $100 עד $150, אז כמה סביר לשלם לשעון עם לוגו התפוח מאחור? אנחנו מנסים לדמיין כיצד הוא יכול להראות (רמז: אייפוד נאנו עם רצועה?) ומה אפל יכול לשלוף מהשרוול שיכול להפתיע אותנו, אבל אין לנו רעיונות. לכם יש?

קרא עוד:  אפל: צופים בעיות אספקה רציניות בעקבות מגפת הקורונה

תמונת קונספט: De Rosa’s blog

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.