אפליקציה חדשה בשם רובוהולד (RoboHold) מתיימרת לחסוך מהצרכנים את אחד הדברים שנחשבים להכי פחות אהובים, שלא לומר שנואים: ההמתנה הארוכה לנציגים במוקדי שירות הלקוחות. האפליקציה חוסכת יותר מאשר את זמן ההמתנה: היא גם מייתרת את ההתמודדות עם נתב השיחות המסובך.

כיצד זה עובד? מפתחי האפליקציה מציגים בצורה גרפית את נתבי השיחות האוטומטיים של החברות השונות. לכל נתב תפריטים ותתי תפריטים שונים. לקוח שמעוניין להתקשר אל מוקד שירות כזה או אחר יחפש את לוגו החברה באפליקציה ויבחר את סוג השירות המבוקש. רובי, דמות הרובוט שמלווה את האפליקציה, 'ימתין' עבור הלקוח לכשיתפנה נציג שירות. בינתיים נשאר הלקוח פנוי לעיסוקיו וזמין לשיחות, שכן קו הטלפון מתפנה. ברגע שמגיע תורו של הלקוח הוא יקבל שיחה נכנסת ונציג השירות יהיה מצדו השני של הקו.

החברות שכבר משתפות פעולה עם רובוהולד הן כלל, אל-על, תדיראן, נטוויז'ן, סלקום, מי אביבים, הוט מובייל, הוט, הדקה ה-90, פתאל, אמריקן לייזר, אוטודיל, אנגלו סכסון, מוזיאון הילדים הישראלי וקבוצת חג'ג'. המפתחים מבטיחים כי עוד גופים ישתפו פעולה וכי הרשימה מתעדכנת כל העת. את הרווח עושים המפתחים מהחברות עצמן: אלו מעוניינות לנהל בצורה יעילה יותר את תורות ההמתנה לנציגי השירות וזאת מבלי להעמיס על המרכזיות הטלפוניות.

"רובי נולד מתוך הצורך לחוויית משתמש שונה בכל הקשור להמתנה לנציג שירות. זו אחת הבעיות המרכזיות של נותני השירות ושל הצרכנים בישראל, ובעזרת האפליקציה נוכל לפנות את זמן ההמתנה של המשתמש לעיסוקיו הפרטיים", אומר יזם האפליקציה והמפתח ירון גביש. "בעיית ההמתנה הארוכה מפריעה לא רק לצרכנים, אלא גם לנותן השירות ש'מרוויח' לקוחות לא מרוצים שנאלצים להמתין זמן רב לשירות", מוסיף גביש, מי ששימש בעבר במגוון תפקידים בתחום המרכזיות וזיהה את הצורך בפיתוח האפליקציה. לצדו של גביש עומדים מאחורי האפליקציה איש העסקים אלי להב והקומיקאי ציון ברוך.

קרא עוד:  פייסבוק אומרת שלום לאפליקציית ה-Windows שלה

להורדה: iOS | אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.