בחברת RIM מתכוננים מזה זמן לדור הבא של מערכת ההפעלה, ה-BlackBerry 10, מערכת אשר תביא חווית מגע חדשה למכשירים של החברה. החברה הרושמת הפסדים בשנה האחרונה ותולה תקוות רבות במערכת החדש וכמו במקרה של נוקיה, זה נראה כמו ההזדמנות האחרונה לאושש את המותג הגוסס.

ביום שלישי השבוע הציגה החברה את תוכניותיה להשקה המתוכננת וגם חשפה את גרסת הבטא הנוספת למערכת החדשה (Dev Alpha B), כשלקראת תחילת שנה הבאה יושקו המכשירים הראשונים. בין החידושים במערכת נראה יכולות המוכרות לנו יותר מעולם הסמארטפונים של האנדרואיד והאייפון כמו יכולות מולטימדיה, גלישה עשירה ברשת, אפליקציות רבות ועוד. מנכ”ל RIM, תורסטון היינס, הקדיש את רוב דבריו כדי לדבר ולשבח את ה-BlackBerry OS 10: “אנו משוכנעים כי פלטפורמה זו תעצב את 10 השנים הבאות באופן חיובי ועמוק, כפי שבלקברי עצב את העשור האחרון. כדי לעשות זאת, אנחנו מקשיבים, אנחנו מתמקדים ואנחנו שמחים על עתידנו”.

במערכת נמצא מסכי בית, מנהל משימות, דפדפן תומך HTML 5, תיבת דואר משולבת, מערכת ה-BBM אינטגרלי בתוך המערכת עם צ'ט קבוצתי, מצלמה מתקדמת, פייסבוק ורשתות חברתיות ועולם האפליקציות ב-App World.

על פי סרטון שדלף לרשת מאתר slashgear (בהמשך), החברה תציג שני סוגים של מכשירים, האחד מכשיר מגע מלא והשני ישלב מקלדת QWERTY חומרתית מלאה, ומסך מגע. מכשיר המגע המלא כבר הוצג באירוע (בתמונה) עם המערכת החדשה ולכתבי הטכנולוגיה היה זמן לשחק איתו וגם התגובות היו חיוביות, אולם חלקם אמר כי ייתכן שזה כבר מאוחר בשביל RIM לעלות על הגל מחדש.

קרא עוד:  מדריך: ניקיון יסודי מתחיל אצלכם בטלפון - כך תעשו זאת

עד אשר תושק המערכת, בינתיים בחברה מתמודדים עם ירידה של כ-41 אחוזים במכירות ברבעון האחרון בהשוואה לאשתקד, כך על פי הנתונים של IDC. כתוצאה מכך, RIM מחזיקה בפחות מ-5 אחוז משוק המכשירים הסלולריים, המספר הנמוך ביותר מאז שנת 2009.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.