יצרנית הסמארטפונים העסקיים Research in Motion, שבשנתיים האחרונות סבלה מנטישה המונית של לקוחות לטובת מכשירי iOS ואנדרואיד, השיקה הבוקר בלונדון את מערכת ההפעלה החדשה למכשיריה, BlackBerry 7, ויחד איתה שלושה מכשירים חדשים, שלדבריה אמורים לצאת בחודש הקרוב ב-225 ספקיות סלולאר ברחבי העולם ולהוות את מהלך ההשקה הגדול ביותר בתולדותיה.

המכשיר הראשון הוא ה-Bold 9900 החדש (למעלה מימין), המוכתר כבלאקברי הדק ביותר אי פעם – למרות שעם 10.5 מ"מ בקנה הוא עדיין עבה באופן ניכר מרוב הסמארטפונים שהושקו השנה. המכשיר מגיע בתצורת הבלאקברי המסורתית – מסך ברזולוציה של 640×480 פיקסלים שמתחתיו מקלדת QWERTY אנכית – כאשר הפעם מצוייד המסך לראשונה במנגנון מגע ורכיב NFC לתקשורת מהירה עם מכשירים אחרים על בסיס נגיעה. המכשיר יגיע בשתי גרסאות – 9900 היא גרסת ה-GSM ו-9930 היא גרסת ה-CDMA.

המכשיר השני הוא ה-Torch 9810 (למעלה משמאל), בעל התצורה המשלבת מסך מגע בגודל 3.2 אינצ' ורזולוציה של 480×600 עם מקלדת אנכית נשלפת וממשיך את קו ה-Torch הפופולארי שהושק בשנה שעברה.

אך גולת הכותרת היא ה-Torch 9850 / 9860, צמד מכשירי המגע-בלבד הראשונים בתולדות החברה, המצויידים במסך הגדול ביותר שנראה אי פעם בחברה הקנדית – 3.7 אינצ'.

כל המכשירים מגיעים עם מפרט הכולל מעבד 1.2GHz, מעבד גרפי מתקדם, מצלמה בעלת חיישן 5 מגה-פיקסל בעלת יכולת צילום וידאו ב-HD 720p ומצלמה קדמית לשיחות וידאו. כמו כן, כולם מבוססים על מערכת ההפעלה החדשה של החברה, BlackBerry 7, המציגה ממשק משופר, דפדפן WebKit מהיר במיוחד ויכולות גרפיות חסרות תקדים.

קרא עוד:  שוברת שוק: סאני מציעה חבילת סלולר ב-14.90 שקלים לחודש

כל המכשירים אמורים להיות זמינים בכל רחבי העולם בשבועות הקרובים. נעדכן אתכם עם היוודע מועדי השקה בישראל. (מקור)