האם בקרוב נוכל להטעין את הגאדג'טים שלנו באמצעות טכנולוגיית ה-WiFi? חוקרים באוניברסיטת וושינגטון בארה"ב הצליחו לפתח טכנולוגיה המנצלת את התקשורת האלחוטית הקיימת כמעט בכל בית בשימוש נתבים אלחוטיים (ראוטר), ולהטעין מכשירים במרחק של עד 8 מטרים.

החוקרים הטעינו בפועל מכשיר אייפון ובו בזמן מכשיר מבוסס אנדרואיד, ולדבריהם ניתן להטעין כמה מכשירים בו זמנית וגם להמשיך לגלוש באינטרנט כמעט ללא הפרעה. הפיתוח החדש אינו דורש חומרה חדשה וכי בפוטציה, כל נתב בעל תקשורת אלחוטית יוכל לספק יכולת זו.

על ידי שינוי תוכנתי של הקושחה המריצה את הנתב, החוקרים הצליחו לגרום לכח המוזרם לאחד מערוצי ה-WiFi להמרה ופיצול למספר ערוצים שונים ובכך לא נגרם כל הפרעה לתקשורת למשתמש. את הבדיקה הם עשו על נתב מיושן יחסית מדגם Asus RT-AC68U ובמספר מקומות שונים, וכן הם יחלו בניסוי רחב יותר בשיתוף של חברת הסטרטאפ Energous שתמכור מוצר להטענה אלחוטית ללא שילוב של הנתב.

בינתיים הדרך למוצר הסופי עוד ארוכה ואין לצפות כי הנתב שברשותכם יוכל להטעין באופן אלחוטי את המכשירים בבית, אך סביר כי הטכנולוגיה תוכל לשמש מוצרים עתידיים וכמובן עם תמיכה מתאימה של היצרניות השונות. בדרך הטכנולוגיה עוד צריכה לקבל את כל האישורים השונים הקשורים בעיקר לבטיחות והקרינה שוודאי נפלטת מהמכשיר, כך שהרעיון בהחלט נשמע מעניין אבל נאלץ להמתין בסבלנות עד אשר נראה פתרון משמעותי שיסיר לנו את כבל החשמל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.