גוגל עשויה להשיק בקרוב שירות חדש המאפשר ליצור כיסוי מותאם אישית עבור הטלפונים החכמים שלה. לפי הדיווח של Android Police, החברה תציג את Google Workshop, אתר בחנות ה-Google Play שיאפשר לנו לעצב כיסוי מותאם מתמונת רקע או כיתוב והדמיה כיצד ייראה המכשיר בעיצובו הסופי.

הכיסוי מיוצר מפלסטיק קשיח ויותאם למכשירי נקסוס, וכפי שניתן לראות בתמונה זהו ה-Nexus 5 עם גב מותאם. אפשר להעריך כי גם מכשירים אחרים כדוגמת Nexus 7 ואף Nexus 10 יזכו לבסוף לתמיכה בשירות, וייתכן כי בהמשך גוגל אף תתמוך במכשירי ה-Google Play Edition של HTC, Samsung ואחרות.

Google Workshop 2

לפי הדיווח, ניתן יהיה להעלות למערכת רקע אישי ולהציבו על דוגמת המכשיר כפי שאנו מעוניינים בו, אפשרות המכונה “Moments”, ואילו אפשרות אחרת, MapMe, תאפשר לבנות רקע על בסיס מיקום, כך ניתן לדוגמה להוסיף גרפיקה כמו מפה מקומית או מזג האוויר של האיזור על הרקע שכבר בחרנו.

ה-Google Workshop מזכיר לנו את Moto Maker של מוטורולה, המאפשר התאמה של גב מכשיר ה-Moto X בעת ההזמנה בארה”ב, כולל צבע הכפתורים והאביזרים. בינתיים לא נמסר על תאריך השקה סופי, אבל לפי התמונות נראה כי כבר הכל מוכן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.