אירועים בהם טלפונים מתפוצצים ו/או נשרפים כבר הפכו למשהו שגרתי למדי שמתרחש מעת לעת. הפעם הגיע תורו של iPhone XS Max בן שלושה שבועות בלבד להידלק, תרתי משמע, באופן ספונטני בכיס מכנסיו של בעליו, כך לפחות לפי דיווח בלעדי שעלה באתר iDrop News ומתאר את התקלה הלא נעימה שהתרחשה לבחור בשם ג'יי הילארד מאוהיו, ארצות הברית.

לפי הילארד, או האתר, האירוע התרחש ב-12 בדצמבר בזמן שישב לאכול ארוחת צהריים בחדר האוכל בעבודה. הוא הבחין לפתע בריח מוזר שעולה מכיס המכנסיים בו שמר את ה-XS Max החדש שלו, ולאחר שניות מספר גם הרגיש "כמות גדולה של חום" וצריבה בעורו שהרגישה כמו כוויה.

לדבריו לאחר זמן קצר נוסף גם התחיל להיפלט עשן בצבע ירוק וצהוב מהמכנסיים, והוא נאלץ לרוץ לחדר ישיבות ריק כדי להוריד את המכנסיים. "סגן נשיא בחברה שמע את הצרחות שלי ורץ אלי עם מטפה כדי לכבות את האש, ואני נשארתי עם חור במכנסיים, אבקה של מטף על בגדי ונעליי, וכאב מאחור באזור הכיס בו היה המכשיר שעלה באש", סיפר הילארד לאתר, שגם הוסיף שבעת שהוציא את המכשיר מהכיס הוא שאף כמות גדולה של עשן.

iphone-xs-max-exploded-1

עוד באותו ערב הוא פנה לחנות אפל מקומית, ושם אחרי שהתעכב זמן ממושך, במהלכו גם גילו שהסים שלו נמס במהלך השרפה, הודיעו לו שהדרך היחידה שהוא יוכל לקבל טלפון חדש יהיה להשאיר את הטלפון השרוף. כששאל מה עם פיצוי לגבי בגדיו, וגם לגבי עלות הביקור אצל רופא לאור העשן שבלע, הוא לא קיבל תשובה ממנהלת הסניף ולכן בחר לצאת מהסניף עם המכשיר השרוף בחזרה. בימים לאחר מכן הוא ניסה, לדבריו, לנהל משא ומתן עם אנשים ממחלקת הבטיחות של אפל, כולל שיחה עם מפקח, והדבר היחיד שהוצע לו הוא להחליף את המכשיר – בלי כל פיצוי מעבר לכך.

קרא עוד:  וואווי הכריזה על EMUI 10 המבוססת על Android Q, בטא ראשונה בעוד כחודש

ב-iDrop News דיווחו שהילארד לא הסכים להסתפק בטלפון חדש בלבד, ומעבר לבגדים הוא גם דורש גם כיסוי של הוצאות הסלולר שלו עבור הימים שאינו יכול להשתמש במכשיר. הוא כבר הודיע שיפנה לתהליכים משפטיים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.