הלוח הזעיר רספברי פיי (raspberry pi) מאפשר לבנות כמעט כל מה שאנחנו רק חושבים עליו בתחומים מגוונים, כעת פרויקט חדש רוצה לקחת זאת גם לכיוון המכשירים הסלולריים: הכירו את RePhone, הטלפון הראשון בעולם שאתם יכולים לבנות אותו במו ידכם.

מדובר בפרויקט באתר מימון ההמונים קיקסטרטר (Kickstarter) המאפשר למשתמש לבחור ולהרכיב את הטלפון על ידי שימוש במספר מודולים שונים ועטיפה מקרטון, פלסטיק או כל מה שתוכלו לדמיין ולייצר בעצמכם.

הלוח הבסיסי הוא בקר בגודל של בול דואר הכולל מודול GSM עם כניסת סים, בלוטות’ וגם סוללה 520mAh, כך שבאמצעותו ובלי שאר המודולים ניתן למעשה להשתמש בו למגוון גדול של שימושים כמו בית חכם, שעונים ועוד. אליו, ניתן להוסיף מודולים נוספים כמו מסך 1.54 אינץ’ עם ממשק מגע חביב ופשוט, מקלט GPS ומודול לתמיכה בתקשורת סלולרית דור 3. כך, כל אלו המחוברים יחדיו הופכים לטלפון לכל דבר ועניין דרכו ניתן להוציא ולקבל שיחות, הודעות ועוד.

כל הפרויקט מבוסס על קוד פתוח, כך שניתן לתכנת ולהתאים כל דבר שנרצה. הוא כולל גם ספריות למתכנתים עם תמיכה ב-Javascript עם חיבור ל-IFTTT, או Arduino IDE ו-Lua. כל אלו יאפשרו למפתח לעשות כל שירצה ולחבר כל חפץ, אובייקט או אפילו את ההולכים על ארבע לתקשורת סלולרית, קבלת התראות ולשליטה מרחוק.

הפרויקט נמצא בעיצומו של הגיוס והצליח להשיג את הסכום הדרוש לו (50,000 דולרים) כדי לצאת לשלב הבא ועבור 39 דולר ניתן לקבל קיט בסיסי הכולל כל מה שצריך להתחיל. לעמוד הפרויקט.

קרא עוד:  וואווי צפויה לקבל הארכה של 90 יום נוספים

http://www.youtube.com/watch?v=bShrAAM5KU8