כבר ראינו טאבלטים לגיימינג וזה לא מחזה נדיר, אבל כן שכמדובר ביצרנית מוצרי חומרה לגיימרים כמו Razer. החברה הכריזה רשמית על כניסתה לשוק הטאבלטים והציגה את Edge, טאבלט גיימינג במלוא מובן המילה.

Edge התחיל ברשת בתוך “פרויטק פיונה” כבר לפני שנה, וכשהתברר כי היצרנית מתכננת להשיק טאבלט גיימינג שכזה, כולם הרימו גבה. אבל המציאות מוכיחה כי החברה מסוגלת ועשתה זאת וה-Edge הוא לא טאבלט פשוט וסטנדרטי, אלא מכונת ביצועים משומנת היטב. תחילה הוא מבוסס על Windows 8. לא אנדרואיד, מה שאומר שאין משחק שלא יוכל לפעול עליו, כולל עתירי הגרפיקה. המסך בגודל 10 אינצ’ ועמדת העגינה מצוידת בזוג בקרים אנאלוגיים וכפתורי שליטה המשמשים גם כידיות אחיזה, כך שחווית המשחק אמורה להיות ייחודית, אם כי מעט כבדה כשהטאבלט שוקל כ-940 גרם.

חזק על חלשים
תמורת $999 (או “החל מ”), נקבל את התצורה הבסיסית של הטאבלט. לא מדובר כאן במעבד Atom חלש או ARM, אלא ב-Core i5 מרובע ליבות 1.7GHz המשולב עם מעבד גרפי GeForce GT640M. הוא מגיע עם זיכרון 4 גי’גה ראם ו-128 ג’יגה אחסון פנימי. בתצורה המתקדמת נוכל לקבל את מעבד ה-Core i7, זיכרון 8 ג’יגה ודיסק עד 256 ג’יגה. הוא מצויד גם בתקשורת WiFi ו-Bluetooth 4.0 ויציאות USB 3.0.

הוא מגיע עם מגוון אפשרויות ואביזרים ויכול לשמש כטאבלט Windows לכל דבר ללא עמדת העגינה, או עם מקלדת ועכבר שמתחברים באופן חיצוני ב-USB, או עמדת עגינה עם יציאות HDMI ו-USB ועוד. חסרון בולט היא הסוללה, הנחשבת לחלשה זאת בשל המעבד והמסך הנחשבים לצרכנים כבדים, ומספקת עד 3 שעות עבודה רציפות או 90 דקות משחק. Razer מציעה סוללה נוספת תמורת $69 המכפילה את זמן השימוש. מלבד אלו, נוכל להשתמש בו כלפטופ היברידי המשולב עם טאבלט כשמוצע גם עמדת עגינה הכוללת מקלדת מלאה.

קרא עוד:  קוואלקום הציגה מעבדים לדור הבא של המחשבים הניידים

כל האפשרויות הללו נעים נעים במחירים של $99 עד $249, כך שהמחיר הכולל יכול לקפוץ עד כדי $1500 לטאבלט עם אביזריו. ה-Edge מיועד לצאת ברבעון הנוכחי של השנה.

וידאו: Razer Edge בפעולה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.