אתרי שיתוף הקבצים בלחץ. Megaupload כבר ירד ובעליו נעצר, Filesonic מצמצם פעילות, ועוד רבים ירדו למחתרת. אתר שלא דיברו עליו במשבר הוא RapidShare, אבל שלא תחשבו שהם יושבים בשקט. הקרב עובר מהאינטרנט לתקשורת והמלחמה היא הלחץ על המחוקק האמריקאי שלעת עתה השהה את הפעילות עם חוק ה-SOPA אך לא לאורך זמן.

הבעלים, דניאל רימר אמר בראיון עימו כי שירותי שיתוף הקבצים באתרי האיטרנט הוא למעשה זהה לשיתוף הקבצים הקיימים באתרים כמו YouTube, Dropbox ואף iCloud של אפל. “הטכנולוגיה שמאחורי Megaupload ו-RapidShare אמנם מאוד דומה, אבל זה נכון גם לשירות של Microsoft SkyDrive ו-Apple iCloud, מה שאינו שונה מהשירות שלנו.” אמר רימר. “אם זה העלאת קובץ, ומתאפשר גישה אליו דרך רשת האינטרנט או שניתן לשתף אותו לזמן מוגבל עם חברים, העסק מבחינה אתית דומה מאוד. ההבדל העיקרי הוא מהו המודל העסקי שלכם? האם אתם מסייעים לפיראטיות? האם הכוונה שלך לעשות כסף על ידי משיכת הגולשים מתכנים פיראטיים? או שאתה רוצה לקוחות רציניים ומרוצים עם קשרים לאורך זמן מכל העולם, מי סומך עליך? זה בדיוק העניין.” רימר מדגיש את מדיניות האתר בכל הנוגע לפיראטיות ולהפרת זכויות יוצרים וטוען כי הם תמיד מכוונים לשימוש לגיטימי, זאת למרות כי הם מאחסנים יותר חומר המפר זכויות יוצרים.

כך או כך, גם Megauload וגם RapidShare מנסים לכוון את האש לכלל שירותי הענן למיניהם ולהראות כי ההבדלים בניהם אינו גדול, וזה מסתכם בסופו של דבר רק צורת השימוש בשירות. האם זה יצליח להם זה עוד אינו ברור, מה שכן הגולשים מחפשים אלטרנטיבות מהירות, ועתה נראה כי הטורנטים חוזרים להיות הפתרון העדיף על הגולשים להורדות מהירות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.