למישהו היה ספק שאחד משיאי ועידת טכנולוגיית סנאפדרגון (Snapdragon Technology Summit) השנייה יהיה ההכרזה הרשמית על המערכת על שבב המובילה החדשה של החברה, Snapdragon 845? כנראה שלאף אחד, וזה אמנם מה שקרה בערב הראשון של הכנס, למרות שההכרזה בפועל ובפירוט מלא תתרחש היום.

אלכס קטוזיאן, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל קבוצת המובייל של קוואלקום, עלה לבמה כשבידו המערכת על שבב החדשה שמעוררת כמובן ציפיות רבות. כאמור, הוא לא נידב יותר מדי פרטים טכניים על המערכת החדשה, אבל בהכרזות לאחר מכן דווח כי קוואלקום תמשיך את שיתוף הפעולה שלה עם סמסונג (Samsung) וגם ה-Snapdragon 845 ייוצרו במפעלים של החברה הדרום קוריאנית.

עוד אמירה שקשורה ל-Snapdragon 845 הגיעה מפיו של ליי ג'ון, היו"ר והמנכ"ל של שאומי (Xiaomi) שהודיע, כצפוי יש לומר, שמכשיר הדגל הבא של החברה יהיה מבוסס על המערכת על שבב החדשה של קוולאקום. בכך הוא סיפק עוד סוג של אישור לגבי המערכת שתניע את Mi 7, שיהיה הטלפון הראשון של שאומי שיגיע עם Snapdragon 845, עם סיכוי טוב להיות אחד הראשונים באופן כללי עם המערכת הזו.

לפי ההערכות Snapdragon 845 לא תציע קפיצת דרך נחשונית לעומת המערכת על שבב המובילה הנוכחית של החברה, Snapdragon 835, כשמדובר על כעד 20% לכל היותר שיפור בביצועים הכלליים וקפיצה דומה גם בביצועים הגרפיים, אבל השבב החדש יציע תמיכה טובה יותר במסכי OLED מכל הסוגים, תמיכה טובה יותר באפליקציות בינה מלאכותית, וכן מודם חזק יותר.