מצלמה 360 מעלות בטלפון

זה היה עניין של זמן, אבל המכשיר הראשון עם מצלמת 360 מעלות הגיע ואיך לא, הוא מיצרן סיני בשם פרוטורולי (Protruly) המציג מבנה מוזר וארוך מאוד וזוג מצלמות הבולטות מגוף המכשיר.

פרוטרולי הציגה במסגרת תערוכת הסלולר MWC 2017 את Protruly Darling D7 ו-Protruly Darling D8, שהם כאמור הטלפונים היחידים בעולם עם מצלמת 360 מעלות. כדי להגיע להישג הזה, החברה הטמיעה בחלק העליון זוג חיישנים 13 מגה פיקסל, אחד מקדימה ואחד מאחורה, עם עדשה רחבה במיוחד.

החיסרון הבולט, אולי בולט מידי, הוא שזוג העדשות תופסות המון מקום בעיצוב המכשיר. לכן מה שנראה במבט ראשון כעוד טלפון מתכתי בעיצוב מוכר, מתגלה כמו טלפון ארוך מאוד עם שתי בליטות לא קטנות מקדימה ומאחורה.

מבחינת מפרט, Darling D7 ו-Darling D8 מציעים מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית Full HD בפאנל מסוג AMOLED, מערכת על שבב Helio X20 בעלת עשר ליבות וזיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט ב-D7 או 4 ג'יגה-בייט ב-D8. לשני הדגמים חריץ הרחבה, סוללה 3,560 מיליאמפר סוללה בטעינה מהירה בחיבור USB-C ומערכת האנדרואיד בגרסתה האחרונה.

המחיר לא זול במיוחד: Protruly Darling D7 יוצע ב-720 דולר ואילו Protruly Darling D8 יימכר ב-1,200 דולר, זאת בעוד כחודש בחנויות בסין.