מכירים את זה ששוטרי תנועה מחכים בצדי הכביש במיקומים אסטרטגים כדי לתפוס נהגים על מהירות? מכירים את זה שבאפליקציית Waze אפשר לראות בדיוק איפה הם ממתינים ולהיערך בהתאם? ובכן, משטרת ארצות הברית קצת פחות מרוצה מהעניין, ודורשת מבעלי האפליקציה ומגוגל (שהאפליקציה נרכשה על ידה) להפסיק עם זה.

הסיבה הרשמית שמעניקה המשטרה לדרישה הזו היא חשש מפני אלימות נגד שוטרים. מכיוון שכל אחד יכול לראות היכן נמצאת ניידת, הם טוענים, שוטרי התנועה חשופים לתקיפות מכוונות ומהווים מטרה בשטח. "אפשר לחשוב על לפחות 100 דרכים בהן האפליקציה הזו היא בעיה בטיחותית עבור שוטרים", הם טוענים, "ואין שליטה על מי שמשתמש בה. מעבר לזה שאם אתה פושע ואתה מתכנן לשדוד בנק, באופן היפותטי אתה יכול פשוט להשתמש ב-Waze".

יחד עם זאת, ראוי לציין שעד כה לא נמצא קשר ישיר בין אלימות כלפי שוטרים לבין האפליקציה. בעליה אף טוענים כי מטרת הפיצ'ר הזה הוא לא לסייע לאנשים להתחמק מהחוק, אלא פשוט לגרום להם להאיט באמצעות הרתעה. מעבר לכך, טוענים פעילי זכויות בארה"ב, זה לא לגיטימי להגביל תקשורת אישית בין משתמשים רק משום שהם מדווחים זה לזה שהם ראו שוטר. מה גם שה"חשיפה" הזו עובדת בשני הכיוונים: גם השוטרים יכולים לראות בכל רגע נתון את מיקומו של כל מי שמשתמש באפליקציה כדי לדווח עליהם.