אפליקציות השבוע

גם אם ביליתם את ילדותכם עם משחק הפוגים וגם אם לא – יש סיכוי שאתם עומדים להתמכר לגרסה הדיגיטלית שלו. וגם אפליקציית הזרמת מוזיקה שתשדר לכם ב-360 מעלות מהופעות חיות, יישומון לצילום מציאות מדומה בסגנון אומנותי וגם אפליקציה שתעבד תמונה לציור מבלי לחכות יותר מדי. אפליקציות השבוע.

הפוגים חוזרים לאופנה

שגעון הפוגים אומר לכם משהו? אם לא, כנראה שנולדתם בשנים הלא-נכונות, שכן מדובר בדיסקיות קרטון מצויירות ששיגעו את ילדי ישראל בשנות ה-90. במשחק, שמטרתו לאסוף כמה שיותר פוגים, יש להניח את אותן דיסקיות מצויירות בערימה ולנסות להפוך אותן באמצעות מכת דיסקית פלסטיק המכונה "פצץ".

אפליקציית Super Slam – POGS Battle מנסה להחזיר לאופנה את משחק הפוגים, כשברוח הזמן הופך המשחק לוירטואלי והטחות הפצץ מתבצעות באמצעות גרירת האצבעות על מסך הסמארטפון. ניתן לשחק את המשחק מול חברים בזמן אמת, או לחילופין לתת לאפליקציה לאתגר אותנו. משלב לשלב ישתחררו פוגים חדשים לאוסף וישנו גם קיוסק שבו נוכל לקנות פוגים.

המשחק הושק באופן רשמי לפני כשבוע וכבר גרף מאות אלפי הורדות. הוא פותח בשיתוף פעולה עם חברה ישראלית ויש תקווה גדולה כי זו עומדת להיות אפליקציית המשחקים המובילה בסמארטפון שלכם בזמן הקרוב.

להורדה: אנדרואיד | iOS

 

צופים בהופעות ב-360 מעלות

שירותי הזרמת מוזיקה, כדוגמת Spotify, קיימים כבר כמה שנים בחנויות האפליקציות. מספר יוזמות מקומיות ניסו להעניק במה גם למוזיקה הישראלית ובחודשים האחרונים עושה זאת בהצלחה אפליקציית DoReMeet.

האפליקציה מאפשרת לשמוע מוזיקה מז'אנרים שונים ומ-30 מדינות שונות ברחבי העולם. ניתן באמצעותה להאזין גם לשירים ישראלים רבים ובאמצעות יכולת הלמידה שלה היא תדע להמליץ לנו על שירים שיתאימו לטעמנו המוזיקלי. היא מצויידת בממשק נוח, במנגנון פשוט לשיתוף שירים עם חברים והכל בחינם (אם תשתמשו בה דרך אינטרנט סלולרי כדאי לשים לב לניצול חבילת הגלישה).

לאחרונה נוספה תכונה חדשה לאפליקציה ובאמצעותה תוכלו לצפות בשידור חי וב-360 מעלות בהופעות מוזיקליות. כמה הופעות כבר הועברו בשידור חי באמצעותה וממש היום (11/11/16) תשודר הופעה נוספת באפליקציה, הפעם יהיו אלה הדג נחש שיופיעו במועדון הבארבי בתל-אביב. החל מהשעה 22:00 תוכלו לראות אותם גם בסמארטפון שלכם ב-360 מעלות.

להורדה: אנדרואיד | iOS

 

אומנות במציאות מדומה

ואם במציאות מדומה עסקינן, באמצעות האפליקציה הבאה תוכלו לשלב בה קצת אומנות. Sprayscape תאפשר לבעלי מכשירי אנדרואיד לצלם תמונות ב-360 מעלות באמצעות הג'ירוסקופ המובנה במכשיר הסלולרי. החידוש באפליקציה הוא שלא מדובר בצילום רגיל של כל המתרחש מעבר לעדשת המצלמה, אלא צילום התמונה מתבצע באמצעות לחיצה על המסך ובחירה מה יכנס לצילום. הדבר יוצר תחושה כאילו ריססנו תרסיס צבע ובאמצעותו בנינו את תמונת ה-360, שכן ניתן להוסיף לתמונה פתאום צילומים בשכבה שנייה ושלישית, בגדלים שונים ובזוויות מגוונות.

את התמונה המוכנה תוכלו לראות בתפריט הייעודי באפליקציה או באמצעות משקפי מציאות מדומה כדוגמת Google Cardboard. קצת קשה לתאר במילים את התוצאה שמתקבלת, אז פשוט נסו בעצמכם.

להורדה: אנדרואיד

 ציור הופך לתמונה עוד בממשק הצילום

עוד מימד אומנותי שהפך נפוץ בתקופה האחרונה הוא היפוך תמונות לציורים ועבור כך קיימות אפליקציות רבות כדוגמת Prisma. היו שהתלוננו על כך שתהליך עיבוד התמונה לוקח זמן רב, שכן העיבוד מתבצע בענן באמצעות שרתי החברה.

גם את הבעיה הזו מסוגלת אפליקציית Whisky16 לפתור: היא מציגה את התוצאה כבר במסך המצלמה, עוד בטרם לכדתם את התמונה. כך תוכלו לבחור את הפילטר הרצוי, לוודא שהעיבוד הגרפי הולם את המצולמים ורק אז ללכוד את התמונה.

ניתן ללכוד באמצעותה תמונות סטילס ווידאו, וגם להעלות תמונה שכבר נמצאת בגלריה ולעבד אותו גרפית בבחירת אחד מהאפקטים המוצעים באפליקציה.

להורדה: iOS

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.