לגיימרים מחכה חג מולד ״שמח״: תקיפת DDoS גורמת לקשיים להתחבר לרשת ה-PSN של קונסולות הפלייסטיישן ו-Xbox Live של קונסולות האקסבוקס.

קבוצת ההאקינג Lizard Squad ביצעה תקיפת על ה-PSN ו-Xbox Live, רשתות הגיימינג של סוני ומיקרוסופט (Microsoft) בהתאמה. שחקני האקסבוקס 360 (בעיקר) חווים קשיים בהתחברות לרשת ה-Xbox Live החל מאתמול, ערב חג המולד ובדף מצב הרשת של מיקרוסופט מופיעה התראה כי הרשת מוגבלת, משתמשי הקונסולה של סוני (Sony) חווים קשיים דומים בהתחברות לרשת ה-PSN ופרופיל התמיכה של סוני אישרו כי השרתים כרגע תחת עומס נרחב.

התקיפה על השרתים של חברות היא מסוג התקפת מניעת שירות (Distributed Denial-of-Service או DDoS בקיצור), במסגרתה נשלחים בקשות רבות אל השרתים ועומס הבקשות מונע גישה למשתמשים לגיטימיים. הקבוצה לקחה אחריות בטוויטר והבטיחה להפסיק את התקיפה במידה ויעשו ציוץ-מחדש (Retweet) לציוצים מסויימים של חשבון הטוויטר של הקבוצה, התקיפה מגיעה שבוע לאחר שהקבוצה איימה כי היא תשבית את הרשתות הגיימינג של סוני ומיקרוסופט. לזכותם כבר נרשמו מספר ניסיונות נוספים והצליחו בעבר להפיל את רשת ה-PSN, שרתים המשמשים את המשחק Destiny