מארק סרני, מי שנחשב לארכיטקט הראשי בפיתוח של PlayStation 4, חשף בראיון למגזין Wired פרטים חדשים אודות קונסולת הדור הבא של סוני (Sony). בין החידושים שניתן למצוא יש כונן SSD, תאימות לאחור, תמיכה באבחנה אולטרה גבוהה של 8K, תמיכה בדור הנוכחי של PlayStation VR ועוד. הקונסולה החדשה לא תגיע השנה לשוק, אך ערכות פיתוח שלה כבר נמצאות בידיהם של מפתחים וזאת בכדי לתת ליוצרים מספיק זמן כדי להכיר את החומרה החדשה.

עד כה נמכרו יותר מ-91.6 מיליון יחידות של PlayStation ולסרני יש חלק גדול בהצלחה הזו של סוני. הוא ינסה כמובן לעשות זאת גם עם הדור הבא של הקונסולה – שעדיין לא זכתה לשם רשמי אך לימים לבטח תקרא PlayStation 5.

סרני לא חשף את המפרט במלואו אך ציין כי מעבד תוצרת AMD מדור שלישי בסדרת ה-Ryzen המיוצר במיקרו ארכיטקטורה Zen 2 בליתוגרפיה של 7 ננו-מטר. בהיבט הגרפי ישולב מעבד גרפי מותאם מסדרת ה-Navi של Radeon עם תמיכה במעקב קרניים שגם תתרום לשיפור השמע.

כאמור ציין סרני שהקונסולה תצוייד גם בכונן SSD להשגת קיצור משמעותי של זמני הטעינה. לצורך ההדגמה הוא הראה כיצד המשחק Spiderman, שזקוק ב-PlayStation 4 לכ-15 שניות של טעינה בעת מעבר בין נקודות על המפה, עושה זאת בפחות משנייה בקונסולה החדשה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.