ההשקה המרשימה לה זכתה קונסולת ה'פלייסטיישן 4' (PlayStation 4) לא הייתה חפה מבעיות. על-פי מספר דיווחים מרחבי הרשת, ישנם משתמשים אשר מתלוננים על בעיות בתצוגה, אריזות לא שלמות ותקלות אחרות – האם ייתכן כי מקור התקלות הן בחבלה מכוונת?

שירשור שעלה  ב-28 באוגוסט, ומאז הוסר, לפורום של המכון הטכנולוגי בצפון שיאן (Xi'an Technological University North Institute) רומז שכן. פותח השירשור הוא סטודנט במכון שאולץ לעבור התמחות במפעל של פוקסקון (Foxconn) בהרכבת קונסולות ה'פלייסטיישן 4' של סוני והוא כותב" "מכיוון שבפוקסקון מתייחסים אלינו בצורה גרועה אנו נתייחס אל קונסולת הפלייסטיישן 4 בצורה גרועה…" הוא מוסיף ומציין כי "הקונסולת שהרכבנו יכולות, במקרה הטוב ביותר, להידלק". כאמור מאז השירשור הוסר, אך צילום מסך עשה את דרכו לאחרונה למערכת הפורומים של IGN. סיבה זו מצטרפת לשלל הסברות לתקלות בקונסולה שבניהן גם אריזה רשלנית של אמזון עצמה.

כאמור ההשקה של הקונסולה של סוני לא חפה מבעיות וכ-40 אחוז מהתגובות באתר אמזון הן שליליות, אם כי חשוב לזכור כי אנשים, כמו במקרים רבים של שירות לקוחות, אלו שזכו לשירות רע כן יטרחו להודיע על כך מאשר אלו שזכו לשירות טוב.

בסוני לעומת זאת משדרים "עסקים כרגיל" ומציינים כי על-פי בדיקה שלהם אחוז התקלות עומד על 0.4 אחוז, מספר מקובל בתעשייה, ייתכן כי כמות המכירה הגבוהה נראה כאילו מדובר במקרים רבים אך למעשה מדובר במיעוט קולני. בכל מקרה בפורום התמיכה של סוני העלו מספר פתרונות אפשריים לתקלות שפוקדות את המאמצים המוקדים כמו הפעלת הקונסולה ב-Safe Mode, חיבור מחדש של הכונן הקשיח ועוד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.