לפי דיווחים רבים ברשת, העדכון האחרון לכלי המערכת של גוגל (Google Play Services), שגרסתו 18.3.82, סובל מתקלה כלשהי שגורמת לקיצור בלתי צפוי של זמן הסוללה במכשיר. ניתן לאמת זאת על ידי בדיקה בתפריט ההגדרות, תחת האפשרות ״שימוש בסוללה״ (Battery Usage). עבור משתמשים רבים, כלי המערכת של גוגל זינקו לפתע למקום הראשון ברשימת האפליקציות זוללות האנרגיה.

בכדי להימנע מהתקלה, ניתן לבטל את עדכון האפליקציה האוטומטי – אולם מה יעשו משתמשים שעבורם כבר הותקנה הגרסה החדשה? עד אשר גוגל תפתור את התקלה, ניתן לנסות שני פתרונות שונים. הראשון הוא לעבור לגרסת הבטא של Google Play Services. זו אומנם גרסה ניסיונית, אך ככל הידוע אינה סובלת מאותה תקלה. כדי להצטרף לבטא יש להרשם בעמוד המתאים, ולהמתין בסבלנות עד שגרסת הבטא העדכנית תותקן במכשיר.

אפשרות נוספת היא להוריד ולהתקין באופן ידני את קובץ ה-APK של הגרסה הקודמת. על מנת לעשות זאת, יש לאפשר התקנת קבצי APK מחוץ לחנות האפליקציות של גוגל, בחירה שכרוכה בסיכון מסוים – ועל כן מומלץ לשוב ולהחזיר את ההגדרות לקדומתן לאחר ההתקנה. לאור ריבוי הדיווחים, סביר להניח שגוגל תשחרר בקרוב עדכון שיפתור את התקלה, כך שניתן גם להמתין בסבלנות ובינתיים להטעין את המכשיר מעט יותר מהרגיל – בהחלט לא פתרון אידיאלי.