גוגל (Google) צפויה להכריז בשבוע הבא על הטלפונים החדשים שלה Pixel 3a ו-Pixel 3a Plus, אך כפי שקורה כמעט תמיד – נראה שלמעשה לא נותר עוד אף פרט שטרם נחשף אודות שני הדגמים החדשים. ההדלפות האחרונות כוללות תצלומים בכל הצבעים, מפרט חומרה מדויק, ואפילו מחירים.

תחילה לעיצוב. בהתאם לשמועות, ה-Pixel 3a על שני דגמיו נראה חיצונית כמעט זהה לחלוטין לדגם המקורי, ויוצע בשלושה צבעים: לבן, סגלגל – או 'קצת ורוד' לפי גוגל – ושחור. העיצוב כולל מספר מאפיינים הנראים מעט מיושנים בהשוואה למכשירי ביניים אחרים שנחשפו לאחרונה: חיישן מצלמה בודד, סורק טביעות אצבע בצידו האחורי של המכשיר, ושוליים רחבות למדי מעל ומתחת למסך. אולם מאחר ומדובר באותה המצלמה – ואותן מערכות בינה מלאכותית – שהפכו את Pixel 3 למכשיר עטור שבחים בתחום הצילום, סביר להניח שגם כאן לא תהיה סיבה להתלונן.

המפרט כולל את המערכת על שבב Snapdragon 670 מתוצרת קוואלקום (Qualcomm), יחד עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה, 64 גיגה-בייט לאחסון קבצים, ותצוגה ברזולוציה של 1080p. המחיר של Pixel 3a צפוי לעמוד על 399 דולרים, כמחצית ממחירו של Pixel 3. את הדגם Pixel 3a Plus תמכור גוגל תמורת 479 דולרים, ושוב מדובר במעט יותר ממחצית ממחירו של Pixel 3 Plus המקורי.