מסתבר כי לגוגל (Google) יש עדיין כמה שפנים בכובע, לפחות בכל הנוגע לצמד מכשירי ה-Pixel 2 ו-Pixel 2 XL. היום, בזמן השקתם השבוע בחנויות, החברה חשפה כי צמד המכשירים מגיעים עם מערכת על שבב ייעודית שתוכנה לבצע חישובים לצורך עיבוד תמונה ולמידת מכונה.

יצרניות אחרות כמו וואווי (Huawei) או אפל (Apple) הציגו מכשירים אשר מצויידים בשבב ייעודי לעיבוד מטלות של למידת מכונה. נראה כי גם גוגל חשבה על כך מראש ותכננה את מכשיריה עם יכולות דומות, כאשר החברה פיתחה בעצמה את מה שהיא מכנה כ-'Pixel Visual Core', מערכת על שבב (SoC) המשלבת שמונה ליבות עיבוד תמונה (Image Processing Unit) המסוגלת לבצע מעל ל-3 טריליון פעולות בשנייה.

כיום המערכת על שבב נמצאת במצב "רדום", אך על פי גוגל ההפעלה של המערכת תתרחש עם עדכון Android 8.1 שתושק בקרוב. ייתכן שהסיבה לכך הוא כי בגוגל לא הספיקו לבצע את ההתאמות הדרושות למערכת ההפעלה בכדי לעבודה עם המערכת החדשה והוחלט להשיק את המכשירים כשזו אינה פעילה.

בזמן אירוע ההכרזה על זוג מכשירי ה-Pixel 2 ומהתרשמויות ראשונות של מבקרים, לא נראה כי יכולות הצילום שנעזרות באפשרות ה-HDR+, הראו כל בעיה של איטיות או זלילת משאבים. יכולת זו, לוכדת מספר רב של תמונות בתנאי חשיפה שונים ומשלבת אותם לתמונה אחת.

לדברי גוגל, מערכת העל שבב החדשה "תאיץ עד פי 5 את ביצועי עיבוד התמונה ותצרוך כעשירית מכמות האנרגיה הנדרשת לעיבוד התמונה בהשוואה לביצוע המטלה באמצעות יחידות העיבוד המרכזית". שהחברה מציינת בנוסף כי "המערכת תוכננה עבור מטלות תובעניות של יישומים הדורשים עיבוד תמונה ולמידת מכונה".

קרא עוד:  מראה נקי ואלגנטי: LG חושפת ממשק חדש למכשירי האנדרואיד

לפי הערכות, גם סמסונג (Samsung) וקוואלקום (Qualcomm) עובדות על הטמעת יכולות דומות בשבבים מתוצרתם שיגיעו לדגמים שונים כבר במהלך שנה הבאה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.