אף פעם לא הייתי חובב גדול של מצלמות בטלפונים סלולאריים. לא משנה מה האיכות של המצלמה, זה בכלל לא היה הנושא. גם אם הייתי מצלם פה ושם תמונה, היא הייתה נשארת כמעט תמיד בזיכרון של המכשיר בו השתמשתי באותו רגע עד להחלפה שלו במכשיר חדש יותר. במקרה כזה הייתי מחבר את הטלפון, חכם יותר או טיפש פחות, למחשב לכמה דקות כדי להוריד את התמונות לכונן הקשיח ולמעשה די שוכח מהן. את הצעד הנוסף, להעלות אותן לאחד מאתרי שיתוף ואחסון התמונות, עשיתי לעיתים רחוקות כי זה היה נראה עוד עבודה רבה מדי.

אבל השתנתי לאחרונה. מאז שאני מסתובב עם ה-Galaxy Ace בכיס – פתרון מוצלח לאחד כמוני שהצרכים העיקריים שלו מהטלפון החכם מתרכזים בעיקר ביכולת שלו להיות דווקא טלפון, אבל מצד שני רוצה מדי פעם להשתעשע – אני מצלם ואני שומר את התמונות באינטרנט. זה קרה לי אחרי שגיליתי בימים הראשונים לשימוש שלי, בחיפוש במרקט, את Picasa Tool מבית ColifeR Lab, יישום שימושי מאוד שגרם לי להתחיל לצלם תמונות בטלפון ולהתחבר לרשת ולהעלות אותן בקלילות. טוב, העובדה שגם ככה אני משתמש בכלים אחרים של גוגל (Google) בטח לא הזיקה להחלטה.

כמו שהשם Picasa Tool מרמז בבירור, מדובר ביישום שמטרתו להקל על השימוש בפיקסה (Picasa), שירות אחסון ושיתוף התמונות של גוגל. עד כמה הוא מקל? למעשה מדובר כמעט בכל מה שאפשר למצוא בשירות עצמו בהתאמה לשימוש באנדרואיד (Android), ובצורה נוחה מאוד.

קרא עוד:  וואווי תציג ב-IFA את Kirin 990, המערכת הראשונה שלה הכוללת שבב 5G

זה מורגש כבר מהמסך הראשון שמאפשר לצפות בתמונות מעודכנות שאנשים העלו וסימנו כזמינות לכלל הציבור וכן לחפש תמונות לפי נושאים ולפי תגיות פופולאריות, זה ממשיך דרך המסך שמציג את האלבומים האישיים של המשתמש ומאפשר להיכנס ולראות את התמונות ששמורות בהם וזה נגמר, לפחות בפסקה הנוכחית, במסך ההעלאה שמראה את קצב ההתקדמות של העלאת התמונות לאלבום, ממש כאילו השתמשנו בדפדפן במחשב שולחני, גם אם לא ממש באותו קצב.

מעבר לכך, בכל מסך של היישום אפשר להשתמש במגוון רחב של אפשרויות. לדוגמה, כשמעלים תמונות, אפשר לבחור להציג לבחירה את כל התמונות שעוד לא עלו, או את אלו שצולמו ביומיים האחרונים בלבד ועוד. קל מאוד גם למחוק את התמונות שכבר הועלו, וגם במקרה הזה יש כמה אפשרויות. בנוסף, כשצופים בתמונה, לחיצה על כפתור האפשרויות מציגה תפריט מעוצב שמכיל אפשרויות רבות כמו הפיכת התמונה לטפט של מסכי הבית, שיתוף ואפילו שמירת התמונה לכרטיס הזיכרון – אם כמובן מדובר בתמונה שאינה שלכם.

היישום עובד באופן חלק, כאמור, ובכל זאת יש כמה פגמים קלים. שלא כמו במחשב, לפני שמעלים תמונות לתיקייה חדשה צריך קודם כל להגדיר אותה. משום מה, אין אפשרות להגדיר תיקייה חדשה בזמן העלאת תמונות, וניתן לשמור תמונות חדשות רק בתיקייה קיימת. מעבר לכך, בכל דף של תצוגת התמונות המקדימות יש לכל היותר 12 תמונות ממוזערות, וזה נראה רע במסך של טאבלט בעיקר שהתצוגה היא תמיד לאורך. בנוסף, המעבר בין הדפים באלבום מתבצע בלחיצה על כפתורים במקום בגרירת האצבע.

קרא עוד:  בניסיון לחמוק מהחרם, וואווי משיקה מחדש את P30 Pro

למרות המינוסים הקטנים הללו מדובר לדעתי ביישום חובה לכל מי שמשתמש בטלפון האנדרואיד שלו גם כדי לצלם, ורוצה לשמור את התמונות שלו בפיקסה. היישום מוצע בחינם ו-"המחיר" הוא פס פרסומות בתחתית היישום שאינו מפריע לשימוש וממש אינו מציק. הוא מתאים לאנדרואיד 2.1 ומעלה, והוא עובד היטב גם תחת Honeycomb, למרות שכאמור אין התאמה לגודל המסך של הטאבלט.

אני בדקתי את הגרסה הנוכחית של היישום, 4.3.0.1, היא זמינה להורדה מכאן (קישור לדפדפן שולחני). לצורך הבדיקה השתמשתי, כמוזכר לעיל, ב-Samsung Galaxy Ace. לסקירה המלאה של המכשיר לחצו כאן.