שוק מוצרי הגילוח עדיין מתחלק בין אלה שמתגלחים עם סכין לאלה שעברו למכונות גילוח. מי שנמצא בחלק השני ישמח להכיר את הדגם החדש של פיליפס (Philips), אשר ממשיכה להשיק מוצרים חדשים כאשר הסדרה האחרונה היא Philips Norelco 9000 Prestige. אנחנו קיבלנו לבדיקה את דגם SP9820.

מכונת גילוח פרסטיג'

בדומה לשם המחייב שלה, מכונת הגילוח של פיליפס מתהדרת במראה יוקרתי מאוד. היא בעלת עיצוב ארגונומי המשלב גימור מתכתי לצד חיפוי גומי לאחיזה נוחה. במרכזה ממוקם כפתור הפעלה גדול ומעט מתחתיו זוג כפתורי פלוס ומינוס לשינוי מהירות סיבוב הלהבים. בהמשך המכונה מסך LCD גדול המציג חיוויים שונים למשתמש. פרסטיג', כבר אמרנו?

פיליפס הטמיעה במכונת ה-Prestige SP9820 שלל טכנולוגיות חדישות ובראשם ראש גילוח המסוגל לנוע ב-8 כיוונים שונים. הוא מתאים עצמו למבנה הפנים ומנסה לייצר נוחות מירבית גם כאשר מגלחים אזורים קשים יותר כמו הצוואר או הסנטר. למעשה, כל שלושת הלהבים מסוגלים לנוע עצמאית כאשר הם יושבים על ציר שנע בתוך המסגרת שלו וגם התושבת של כל הראשים נעה לכל הצדדים. זו למעשה גולת הכותרת של מכונת הגילוח, יחד עם מערכת הלהבים NanoTech המבטיחה גילוח הכי קרוב שאפשר לעור, כאשר סביב כל ראש גילוח יש ציפוי SkinComfort המפחית את החיכוך עם העור.

אם זה לא מספיק, פיליפס גם שילבה חיישני BeardAdapt הסורקים את צפיפות השיער 15 פעמים בשנייה ומתאימים את מהירות מנוע הגילוח למיטוב מירבי. בחברה אומרים כי בזכות טכנולוגיה זו, מכונת הגילוח מסוגלת להתמודד גם עם זיפים בני שבוע ויותר.

מכונת הגילוח Prestige SP9820 מאפשרת גילוח על יבש או על רטוב, עם או בלי ג'ל גילוח. אנחנו מעדיפים להתגלח בזמן המקלחת, אבל התנסינו בשני המצבים. מצאנו כי בגילוח יבש מיד לאחר המקלחת המכונה הצליחה להתמודד היטב באזורים הקשים, כלומר הצוואר במקרה שלנו ואזור הלחיים שמצאנו את עצמנו תמיד חוזרים שוב ושוב במכונות אחרות. זו אגב אחת הסיבות שעברנו בעבר לסכין גילוח.

קרא עוד:  המילטון החלה למכור בארץ את Mi True Wireless Earphones 2 ב-399 שקלים

לאחר הגילוח הקצר יחסית, העור היה חלק ולא נותרו בו זיפים. מעטים המקרים בהם היינו צריכים לחזור על אותו אזור שוב. התנועה הגמישה של הלהבים וראש הגילוח הייתה נוחה מאוד, כך שאין צורך ללחוץ יותר מידי על עור הפנים. כן הקשבנו להוראות וגילחנו בתנועות סיבוביות במהירות המקסימלית, אולם העדפנו להפחית את מהירות הלהבים בזמן שגילחנו את האזורים היותר רגישים בצוואר.

תפעול וניקוי

השימוש היום יומי של Prestige SP9820 הוא זהה לשאר המכונות בשוק. המסך הגדול שלה מספק חיווי על אחוז הסוללה הנותר, ומספיק רק להזיז את המכונה כדי המסך יידלק. עוד מציג המסך גם התראה על ניקוי המכונה או אזהרות שונות כמו חסימה של ראשי הגילוח, התחממות יתר או הצורך לנתק את המכונה מהטעינה. יש גם מצב נעילה המונע הפעלה לא רצויה, לדוגמה בעת נסיעה, וכן חיווי על הצורך להחליף סכינים לאחר שנתיים.

דגם ה-SP9820 שנבדק אצלנו הוא בעל חיבור טעינה בחלק התחתון. לעומתו, דגם SP9860 או SP9861 מגיע עם משטח טעינה אלחוטי התומך בתקן ה-Qi המקובל כיום בשוק. עם כל הכבוד לטכנולוגיה, אנחנו מעדיפים דווקא את השימוש בחוט, כך שאפשר להמשיך ולהתגלח כשהמכונה מחוברת לחשמל במקרה ואזלה הסוללה. חשוב מכך היא גם הטעינה המהירה – בתוך שעה אחת בלבד לעומת 3 שעות במשטח הטעינה. זמן השימוש בה הוא כ-60 דקות, כאשר גילוח ממוצע שלנו שאב מהסוללה כ-10%, כלומר כ-10 עד 12 פעמים לטעינה.

קרא עוד:  יותר זמן: B&O הכפילה את חיי הסוללה של Beoplay E8

ניקוי המכונה נעשה תחת מים. תחילה יש להסיר את ראש הגילוח ממקומו, אולם אין הדבר מספיק, כי כדי לנקות את הלהבים עצמם יש להסיר חלק נוסף הנועל כל להב במקומו. לבסוף גם החדרנו סבון וניערנו את המכונה כדי שכל השערות ייצאו החוצה. לא מעט עבודה וחבל שהיא לא כוללת את מערכת הניקוי האוטומטית הקיימת בחלק מהדגמים האחרים.

בערכה של Prestige SP9820 מצורף נרתיק קשיח מהודר וכן טרימר, ראש קיצוץ לסידור פאות וזקן. הטרימר מורכב בנפרד מראש הגילוח, כך שיש להסיר קודם לכן את ראש הגילוח ורק לאחר מכן אפשר להשתמש בטרימר. הוא כן עשה את העבודה הבסיסית שלשמה הוא נועד, לפחות בשימוש שלנו בפאות סמוך לאוזניים. בערכה של SP9861 מצורף גם טרימר 5 דרגות המאפשר גם לקצץ ולעצב זקן.

השורה התחתונה

Prestige SP9820 של פיליפס היא מכונת גילוח איכותית וטובה. היא מצליחה לגלח קרוב מאוד לעור הנותר חלק וללא אדמומיות. היא נראית נהדר ויש לה מספר פונקציות שימושיות כמו קביעת מהירות הסיבובים של המנוע, טעינה מהירה ומערך סכינים מתקדם.

היינו שמחים אם פיליפס הייתה כוללת מערכת ניקוי מהירה ואולי מברשת להסיר את השערות שנותרו. פרט לכך היא מכונה טובה מאוד, אם כי לא ממש זולה – מחירה של SP9820/12 הוא 1,390 שקלים. למי שבכל זאת מעוניין בדגם הנטען אלחוטית, SP9860, יידרש לשלם כ-1,490 שקלים.