מוקדם יותר החודש הכריזה אפל (Apple) על עדכון חומרה עבור מחשבי ה-MacBook Pro שלה. גרסת 2018 של המחשב מציעה בין השאר גם דגם יקר במיוחד – החל מ-3,099 דולרים – המבוסס על מעבד Core-i9 של אינטל (Intel). אולם לפי סרטון שהתפרסם ברשת, סובל דגם זה מבעיה חמורה: התחממות יתר שגורמת לפגיעה קשה בביצועים.

היטענה היא שמארז המחשב איננו מסוגל להתמודד עם עומס החום הנוצר במעבד, ועל כן מערכת ההפעלה 'חונקת' ומגבילה את ביצועיו. למעשה, יוצר הסרטון דייב לי, טוען שבשיא ההתחממות הביצועים של המחשב אף פחותים מאלו של הדגם הקודם, שהושק ב-2017, אותו אמור היה להחליף.

לטענתו סובל המחשב מפיזור חום גרוע, הנובע בין השאר מהמארז הדקיק שבו מתעקשת אפל להשתמש שאין בו די מקום למאווררים גדולים או פתרונות קירור אחרים. "כל הפוטנציאל של המעבד מתבזבז בגלל המארז הזה – או ליתר דיוק פתרון הקירור שנמצא בו", הוא מספר, ואחר כך מציג את המחשב כשהוא מוכנס לפריזר של מקרר ומציע ביצועים טובים באחוזים ניכרים.

אולם בעוד שהסרטון זוכה לתהודה נרחבת ברשת, יש הטוענים כי לא מדובר במבחן מייצג. לי בחר לבחון את ביצועי המחשב באמצעות תוכנת עריכת הוידאו Adobe Premier, ולפי חלק מהמגיבים זו תוכנה הידועה כסובלת מחוסר יעילות וצריכת משאבים מוגזמת, שתפגע בביצועי כל מחשב נייד.

אפל עצמה, בכל מקרה, נמנעה עד כה מלפרסם תגובה רשמית בעניין.

קרא עוד:  וואווי עשויה להשיק מחשבים המבוססים על מעבדי ARM