חברת פלאפון הודיעה היום כי תפצה את הלקוחות שסבלו מהתקלה שהתרחשה אמש, שגרמה לחוסר זמינות משעות הבוקר המוקדמות וניתוק כללי מהרשת הסלולרית.

כפיצוי ראשוני, החברה תעניק הטבת גלישה ללא הגבלה (Unlimited) למנויי החברה החל מהיום ועד אחרי החגים (2 באוקטובר). ללקוחות מהמגזר החרדי, אשר אינם גולשים ברשת, תינתן הטבה חלופית של 500 דקות שיחה לחו״ל. לדברי  החברה, הלקוחות הנפגעים, שמספרם מתחיל בספרות 6 או 7, יקבלו את ההטבה באופן אוטומטי ותשלח אליהם הודעת טקסט שתעדכן אותם על תחילת ההטבה.

כזכור, משעות הבוקר אתמול לקוחות של החברה התלוננו על כך שאינם יכולים להוציא ולקבל שיחות והודעות או לגלוש ברשת. פלאפון פתרה את התקלה רק בשעות הערב המאוחרות של אותו היום, אם כי לקוחות ממשיכים לדווח על בעיות בשימוש ברשת. עבור חלק מהלקוחות הפיצוי כך נראה, אינו מספק וברחבי הרשת נשמעים האיומים לתביעה ייצוגית.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה מוקדם יותר הבוקר אמר רן גוראון, מנכ״ל פלאפון: "אני רוצה לפתוח את הבוקר הזה קודם כל ולהתנצל בפני לקוחות חברת פלאפון. הרשת כרגע יציבה ותקינה. המנויים מקבלים שירות טוב. הרשת בהליך התקדמות תמידי״. לטענתו, התקלה התרחשה בעקבות שדרוג של אחד הרכיבים.