חברת פנסוניק (Panasonic) חשפה את מצלמת ה-Nubo – הראשונה בעולם שיש לה חיבור עצמאי לרשת הדור הרביעי מבלי להיות תלויה בסמארטפון או ברשת אלחוטית קיימת, כך ניתן יהיה להשתמש בה במקומות בהם הרשת האלחוטית אינה חזקה מספיק, או שאינה קיימת כלל.

מצלמת המעקב תהיה עמידה בפני מזג האוויר ותכיל חיישנים שמסוגלים לזהות תנועה אנושית, ויכולת תקשור דו כיוונית (כלומר, ניתן יהיה להשתמש בה כדיבורית על גלי הרדיו. בנוסף היא תכיל סוללה חיצונית ולא תהיה תלויה במקור מתח. המידע שהיא מקליטה יאוחסן בענן וניתן יהיה לגשת אליו באמצעות אפליקציה ייעודית לאנדרואיד או ל-iOS, או לאחסן אותו בכרטיס SD מקומי.

לצד השקת המצלמה יושקו באירופה גם חבילות סלולריות שמיועדות במיוחד בשבילה. הזולה שביניהן תעלה 7-10 דולרים ותכיל גיבוי שבועי בשירותי הענן ו-250 התראות. היקרה שבהן תעלה כ-60 דולר ותכיל גיבוי חודשי לענן ו-2,500 התראות. חברת Vodafone תציע את החבילות, שיתמכו גם בשירותי הדור השני והשלישי.

את המצלמה ניתן יהיה להזמין החל מחודש אפריל, והיא תושק קודם כל בבריטניה ובהולנד ברבעון הרביעי של השנה, ולאחר מכן בארה"ב בתחילת 2016. המחיר שלה יעמוד על 249 דולר.

http://www.youtube.com/watch?v=-bTjkK9jmGI