190 מיליון, זאת כמות מכשירי האנדרואיד שבשימוש בעולם כרגע, לפי הנתונים הפיננסיים שגוגל פרסמה לרבעון השלישי של 2011. אייפונים לעומת זאת יש כרגע טיפה פחות מ-130 מיליון, ומכשירי ווינדוס פון 7 יש… אולי 7.

עם שליטה כמעט מוחלטת בחיפוש ברשת, וכישלון כמעט מוחלט ברשתות חברתיות (איך קראו לזה? גוגל קלוס? גוגל אופס? שניה, אני אשאל מישהו בפייסבוק), כיוון הצמיחה העיקרי של גוגל כמו שזה נראה עכשיו הוא שוק הסלולר, ושם היא לא מאכזבת. אנדרואיד לקחה את ההובלה בשוק הסמארטפונים בתחילת 2011, קצת יותר משנתיים אחרי שהיא יצאה לשוק, עם נתח של 29% מכלל המכשירים. כיום, 48% מהסמארטפונים שנמכרים בעולם מריצים אותה.

בשנה האחרונה החטיבה הסלולרית של גוגל הביאה לה 2.5 מיליארד דולר, וכמות דומה של תביעות פטנטים, שהן כאב הראש העיקרי של גוגל בתחום. HTC וסמסונג כבר משלמות "מס אנדרואיד", דמי רישוי על פטנטים כאלה ואחרים, למייקרוסופט; לסמסונג יש גם תביעות הדדיות עם אפל, ואיסור למכור את הטאבלטים שלהם באוסטרליה; מוטורולה מתמודדת עם תביעות של Intellectual Ventures; והרבה עורכי דין הולכים להרוויח הרבה כסף.

למרות כל זה אנדרואיד לגמרי לא בבוץ, ועדיין צומחת בקצב מרשים. ההכרזה על מכשיר הדגל הבא של גוגל, ה-Galaxy Nexus, מתוכננת להשבוע. השאלה שכולם שואלים היא מה, ומתי, תהיה התשובה של אפל, האייפון 5.

כתב: מרק שיינקמן

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.