ממשק שליטה ייעודי

שוק הקונסולת נשלט ללא עוררין על-ידי שלושת השחקניות הגדולות סוני עם הפלייסטיישן, מיקרוסופט עם האקסבוקס ונינטנדו עם עם הקונסולת הווי, האם יש מקום עבור מתחרה נוסף בשוק התחרותי הזה?

כוח ההמונים
לפתח ולייצר קונסולת משחק זה עסק יקר, לכן אין זה מפתיע שג'וליה אורמן המקימה של מיזם Ouya (מבטאים "או-יה") החליטה לממן את המיזם דרך פלטופרמת מימון-ההמונים "קיקסטארטר". בדף המיזם שעלה רק אמש קיוו לגיוס סכום יעד של 950-אלף דולר, הסכום שהיה אמור להיות מגוייס תוך חודש גוייס תוך 8 שעות ונכון לרגע כתיבת שורות אלה הצליח המיזם לגייס כמעט 2.3 מליון דולר!.

קונסולה בקוד פתוח

ממשק שליטה ייעודי

ג'וליה הגיע מעולם הגיימינג ורואה איך היום "מפתחי אינדי", מפתחיים עצמיים קטנים, נלחמים כדי להפיץ את המשחקים שהם פיתחו, שכן הם תלויי במפיצות המשחקים הגדולות ובחברות החומרה, שמהם  יש לרכוש  ערכות פיתוח, לשלם דמי-מפתח וכו'… ג'וליה רוצה לשנות את כל זה עם Ouya, קונסולה משחק מבוססת אנדרואיד בגירסאת ה"קסטה" (Ice Cream Sandwich) עם ממשק ייעודי לשליטה באמצעות שלט על-גבי הטלוויזיה, ותאפשר לכל מפתח יישומים לאנדרואיד להפיץ את המשחקים שלו בלי לרכוש ערכות פיתוח יקרות או לשלם למפיצות המשחקים.

ג'וליה מתמחרת את הקונסולה שלה ב-99 דולר והיא תכלול גם שלט ייעודי שלא נופל מאלה של היצרניות הגדולות, הכולל 2 ג'וייסטיקים אנאלוגיים, 4 כפתורי כיוון, 8 כפתורי פעולה ואף משטח מגע. למרות שמפרט הקונסולה הוא לא חוד-החנית הוא עדין מרשים והוא כולל: מעבד מרובע-ליבה, טגרה 3 של NVIDIA, זיכרון RAM בנפח 1GB, זיכרון פנימי בנפח 8GB, יציאת HDMI וכניסת USB.

קרא עוד:  פסטיבל GAMERZ השלישי ייערך בחופשת הפסח

סרטון התדמית מקיקסטארטר


האם יש מקום לקונסולה נוספת?

ההתקדמות של המשחקים הניידים בהחלט מרשימה, אם תחילה היה מדובר במשחקונים פשוטים בעלי גרפיקה דו-מימדית הרי שהיום זמינים להורדה משחקי תלת-מימד בגרפיקה שלא נופלת בהרבה מזאת שמספקות קונסולת הדור הנוכחי, ועם משחקים כמו Shadowgun, GTA 3 ו-סוניק 4 נראה כי עולם המשחקים הניידים פורח ולא נעלם מעיניים של המפתחים הגדולים, שעבורם Infinity Blade הוא המשחק הרווחי ביותר של החברה. אך האם זה מספיק כדי להילחם בשליטה הבלתי מעורערת של סוני, מיקרוסופט ונינטנדו? לא בטוח, אך בהחלט מדובר בקונסולה מעניינת בעלת תג-מחיר משתלם במיוחד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.