קוראים אלקטרוניים קיימים לא מהיום, וחנויות, אפליקציות ומכשירים המאפשרים רכישת וקריאת ספרים אלקטרוניים בכל מקום גם הם כבר חדשות ישנות. אך הספרים עצמם, עד עתה, נשארו אותם ספרים של סופרים ידועים או בעלי אמצעים. הבוקר הכריזו הוצאת הספרים סטימצקי וחברת אורנג' על פלטפורמה חדשה שתאפשר ללקוחות לרכוש ספרים של סופרים שעד היום כתבו בעיקר למגירה.

מיזם "חממה ספרותית" יאפשר לקוראים בישראל להיחשף לספרים של סופרים עלומי-שם ע"י ניצול המשאבים הבלתי נדלים של הוצאת הספרים "סטימצקי" וספקית הסלולאר והתוכן "אורנג'". הפרוייקט, הראשון מסוגו בעולם, מציע לסופרים עצמאיים הוצאה משולבת של ספרם בפורמט מודפס ובפורמט אלקטרוני, כאשר הספר המודפס מוצב בכל סניפי סטימצקי בישראל והספר הדיגיטלי נכנס לחנות ספרים אלקטרוניים הנמצאת באתרים של אורנג' וסטימצקי.

מצד הסופרים, מדובר בהזדמנות חסרת תקדים להוציא את ספרם תוך שכל תהליך העבודה – החל מההגהה וההוצאה לאור, דרך ההפצה וכלה בשיווק ובפרסום – נעשה תחת קורת גג אחת וללא צורך בהתעסקות עם אינספור גורמים שונים (מלבד הדפסה, אותה יתאפשר לסופרים לבצע בבתי דפוס פרטיים אם ירצו בכך). בנוסף, הסופרים מקבלים נתח של 30% מהמכירות, לעומת נתח חד ספרתי בהוצאות מסורתיות, ואת כל היתרונות של מערכי ההפצה המשומנים של סטימצקי ואורנג' – גם בדפוס וגם בדיגיטל.

מצד הקוראים, יש כאן חשיפה לאינספור ספרים וסופרים שעד היום נחבאו בין המגירה לבלוג. הספרים בפרוייקט יהיו זמינים לרכישה גם ברשת וגם בחנויות, כאשר בגרסא הדיגיטלית ניתן יהיה לקרוא טעימה מכל ספר (פרק ראשון) חינם לפני רכישתו. מחיר הספרים הווירטואליים יהיה 12.90 שקלים, ומחיר ספרי הנייר יהיה, כך הבטיחו בסטימצקי, גבוה רק במעט. הרכישה באתרים תתבצע באמצעות כרטיס אשראי או בגבייה דרך חשבון הסלולאר (ללקוחות אורנג'), ולאחר הרכישה יהיה הספר זמין כאפליקציית רשת מותאמת למכשיר עבורו נרכש, ללא צורך בהורדה או אחסון.

קרא עוד:  החל מהיום: הסייענית של גוגל היא גם מתורגמן אישי

היתרונות בשירות, מלבד העובדה שהוא הופך הוצאת ספר לזמינה עבור קהל כותבים גדול יותר, הם הזמינות של הספרים בכל צורה (מודפס או דיגיטלי) ועבור כמעט כל מכשיר (מכשירי סלולאר מבוססי iOS ואנדרואיד). בצד החסרונות ניתן למנות את החשוד המיידי – חוסר היכולת לרכוש ספר עבור יותר ממכשיר אחד, כמו גם את מבול הספרים שייאלץ כמה מאיתנו להתמודד עם חוסר היכולת המשווע להספיק לקרוא את כולם.