הדפדפן הנורווגי אופרה (Opera) אמנם לא פופולארי כמו המתחרים האחרים, אך באשר לוותיקותו בשוק קשה לפקפק. הבוקר (ה') משיקה חברת אופרה עדכון חדש עבור הדפדפן המותאם למכשירי האנדרואיד. במרכז השיפורים עומדת היכולת לקיים שיחות וידאו עם מכשירים ניידים אחרים או מחשבים, היישר מדפדפן הסמארטפון וללא אפליקציות מיותרות. המשתמשים שיורידו את העדכון יגלו גם ממשק משתמש משופר ועדכוני באגים שונים.

 

תכונת שיחות הוידאו החדשה מאפשרת למשתמשים לשוחח עם דפדפנים אחרים התומכים בשירות WebRTC, שירות הקיים כיום במספר דפדפנים פופולאריים. מהיום גם דפדפן האופרה יאפשר למשתמשים לקיים שיחות וידאו ישירות מהדפדפן, תוך שהוא "יודע" להתחבר אל המצלמה ואל המיקרופון. כל מה שהמשתמש צריך לעשות זה להתחבר לאתרים כדוגמת appear.in, המספקים כתובת לועידת הוידאו, כתובת שבאמצעותה תזמינו עד 8 חברים לשיחה.

בנוסף, תכונת ה"חיוג המהיר", המאפשרת לסדר אתרים מועדפים לתפריט גישה מהירה, עוצבה מחדש. זאת בנוסף ליכולת ההתאמה האישית של סרגלי הדפדפן, תיקוני באגים ושיפורים ביכולת החיפוש.

"האינטרנט הוא מקום המפגש האולטימטיבי לכל סוגי תקשורת, אז למה לא לשלב את היכולות של תקשורת הוידאו היישר לתוך הדפדפן הסלולרי?", אומר פטר וולמן, סגן נשיא בכיר של מוצרים ניידים ב-Opera Software. פטר מוסיף כי פתרון מסוג זה "הוא דוגמא מאוד מסודרת של איך לשלב טכנולוגיות אינטרנט חדשניות לשירות פשוט לשימוש, אך רב עוצמה".

הדפדפן של אופרה יצא לראשונה בשנת 2005 והוא מתאפיין ביכולת ההתאמה של עמודי אינטרנט עבור מכשירי סלולר. בכך הופכת הגלישה באמצעות הדפדפן ליעילה, במיוחד בכל הקשור למהירות הגלישה ולאופן העברת הנתונים.

קרא עוד:  בקרוב בוואטסאפ: הודעות המשמידות את עצמן

להורדת הגרסה החדשה עבור מכשירי אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.