באינטרנט של היום על המחשב האישי יש מספר דרכים להסתובב. השנה היא 2011 ויש דפדפן לכל אחד. דפדפן קטן ודפדפן גדול, דפדפן עם אייקון כתום, ודפדפן עם אייקון כחול. השחקניות המובילות הן: מיקרוסופט עם האקספלורר על כל גרסאותיו, מוזילה עם הפיירפוקס, גוגל עם הכרום, אופרה עם… האופרה, אפל עם הספארי ויש גם את RockMelt. יש לכל אחד מהדפדפנים קהל מעריצים, או קהל משתמשים שפשוט רגיל ולא יכול לשנות.

בעולם הסלולר, התמונה קצת שונה – יש את הגרסאות הסלולריות של אופרה, או הOpera Mini וה-Opera Mobile, ו… כל השאר. כל השאר זה בדרך כלל הדפדפן שמגיע עם המכשיר, שעלול להיות לא רע, וגרסאות נסיוניות של פיירפוקס לשלל מכשירים. אך רובם מחווירים לעומת האופרה מיני. בהודעה לעיתונות, אופרה הציגו את הגרסאות החדשות לדפדפנים הסלולריים שלה, עם Opera Mini 6 ו-Opera Mobile 11. המיני היא הגרסא הקלה עם ה"בוסט" (העברת המידע המבוקש קודם בשרתים של אופרה ודחיסתם לחסכון בתעבורה) והמובייל היא הגרסא המלאה, שמסוגלת ל-HTML5 ומשתמשת ממש באותו מנוע כמו בגרסא השולחנית של הדפדפן. לפי ההודעה, הפיצ'רים החדשים הם זום בצביטה (למכשירי מולטי-טאצ'), תפעול חלק (תזוזה יותר טובה בתוך דפים), כפתור שיתוף חדש (עם ממשק מיוחד לפייסבוק טוויטר ו"אופרה שלי"), והתאמה מיוחדת גם לטאבלטים כדוגמת ה-Xoom של מוטורולה, עם כל המגוון שבא עלינו לטובה.

קרא עוד:  בזק בינלאומי משיקה הגנת סייבר גם לניידים

ה-Opera Mini 6 זמין להורדה עבור מכשירים תומכי J2ME כדוגמת ה-Blackerry, סימביאן ואנדרואיד. ה-Opera Mobile 11 זמין עבור האנדרואיד, סימביאן, MeeGo ו-Windows Phone 7.

ובפועל מה קיבלנו?
יתרה מכך, כבר הספקנו לבדוק את האופרה מיני 6, שכבר הותקן וסונכרן עם ה"אופרה לינק" (השם של חברינו בפינלנד לסנכרון בין דפדפנים). דברים שמצאנו שלא מספרים בהודעה: אופרה מיני החדש מהיר. הוא עולה יותר מהר, הוא יוצר טאבים חדשים יותר מהר, נכנס לתפריט יותר מהר ויוצא יותר מהר. הצגת דפי האינטרנט יותר מהיר גם הוא והדפים נראים יותר טוב. בוצעו שינויים בעיצוב אם כי הבסיס נותר אותו הדבר, כך תמצאו מסך חיוג מהיר ושורת התפעול ותפריט כמו שהם, רק התפריט הפך מחלונית נגללת נשלפת, לסגנון התפריט שאנחנו רואים בכל הגרסאות האחרונות של הדפדפנים השולחניים, ז"א כפתור עם לוגו הדפדפן בצד שמאל של הממשק, שמתוכו נגללות האפשרויות השונות, כשכפתור המעבר לחיוג המהיר עבר לאותו תפריט נגלל. בנוסף שופרה התמיכה בעברית, עכשיו אפשר לכתוב בעברית בחלוניות הרלוונטיות גם בלי להיכנס לעורך המלא, אך יש כמה בעיות בגיור של כמה כפתורים, עם עברית הפוכה. מומלץ בכל מקרה לבדוק זאת בחום. להורדה

-פרסומת-
זהו הפרופיל האישי שלי, והוא יכול לשמש לי כבמה להלל את עצמי ולספר על עצמי סיפורי אלף לילה ולילה... אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו, לכן, אצטט את גדולי האומה:"יש איזה רועי אחירון מטומטם מעצבן באתר TGSPOT..." (אריק, טרול, פיקסלים על פורום, 2011)ובנימה רצינית, טכנולוג, כותב להנאתי, גם מצלם (לפעמים).