הבאזז הרחב לו זכתה OnePlus לפני ואחרי השקת ה-One, נתון בחלקו גם לעובדה כי הוא הגיע עם מערכת ההפעלה Cyangen OS, מפתחי רום CyanogenMod הפופולרי. מאז ועד היום עברו לא מעט על היצרנית הסינית האלמונית דאז ובין היתר השיתוף הפעולה בין השניים עלה על שרטון.

למרות זאת, Cyangoen המשיכו בעדכונים למכשיר ה-One, גם אם לא רציפים, כשהאחרון שבהם היה בתחילת החודש, אולם נראה כי OnePlus לא רוצה כנראה לקחת סיכונים והיא פיתחה והשיקה כעת את OxygenOS, מערכת ההפעלה פרי פיתוחה – גם ל-One.

הגרסה החדשה, OxygenOS 2.1.4 המבוססת על גרסת האנדרואיד 5.1.1, והיא כוללות את שללא האפשרויות הבסיסיות הקיימות המוכרות לבעלי OP2, אולם הגדרות MaxxAudio (אקולייזר) לא יהיו זמינות במכשיר כמו גם אפשרות הצילום RAW במצלמה. כן יש את אפשרויות ההרשאות המתקדמות כמו גם שינוי צבעי הערכה לכהים.

המעוניינים להחליף את מערכת ההפעלה, צריכים לדעת כי מדובר בעדכון ידני והוא לא יכול להיות מותקן באופן אוטומטי (OTA), כמו גם, העדכון מוחק את כל התוכן האישי ומחזיר את המכשיר לברירת המחדל. כדי לעדכן, יש להוריד את הקובץ, להיכנס למצב ריקוברי (Recovery) ולבצע את ההתקנה משם ולפי ההוראות הרשמיות. עוד יש לציין כי מי שמכשירו בעל הרשאות רוט (Root), אינו יכול לעדכן דרך TWRP אלא רק באמצעות הריקוברי המקורי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.