שוק האזניות בארץ שופע יצרניות שמציעות כמעט באין ספור סוגים ממותגים שונים, ברמות איכות שונות. האזניות הלבישות (On Ear) האיכותיות הנמצאות בשוק בדרך כלל יקרות מאוד – מחירן מגיע ל-800 ש"ח ומעלה, ובקצה התחתון לא יורד מ-250 ש"ח – ורובן אף מותאמות לשימוש עבור מכשירי ה-iPhone של אפל (Apple). אומנם תוכלו לחבר אותן גם למכשירי אנדרואיד (Android), אך רק ב-iPhone יתקבלו הביצועים המיטביים. חברת NoiseHush מתגאה במוצרי שמע מעוצבים ואיכותיים בהם משולבת טכנולוגיית הבלוטות' לצד מנגנון סינון רעשים. לקחנו לבדיקה שלושה מוצרים של המותג, אשר הגיע לישראל רק בחודש מרץ האחרון, ובדקנו האם יש להם מקום בשוק שלנו.

I7

עיצוב ונוחות שימוש: דגם ה I7 של NoiseHush נחשב למוצר הדגל של החברה. כיאה למוצר דגל מדובר במוצר בעל גימור גבוה ועיצוב יוקרתי המעניק תחושה של אזניות מקצועיות. האזניות עשויות מאלומיניום בשילוב עם פלסטיק, כאשר כיסוי האוזניה עשוי מעור להגברת נוחות השימוש. חשוב לציין שבמזג אוויר חם לא ניתן להשתמש באזניות לאורך זמן: האוזניים פשוט מתחממות ומזיעות, מה שקרה בשימוש בכל זוג אזניות לבישות אחרות שבדקנו, כולל beats, פילפיס (Philips), לוג'יטק (Logitech) ואחרות. כמו בכל אזניות הטובות, גם כאן ניתן למצוא ראש מפרקי לכל אוזניה להתאמה מיטבית של מיקומן על הראש, וכן אפשרות לאחסן אותן בנרתיק קשיח שמסופק ברכישה. האזניות מגיעות עם כבל חיבור באורך 180 ס"מ עליו נמצא מיקרופון וכפתור מענה/ניתוק לשיחות טלפון המשמש גם להפסקת המוזיקה. על האוזניה מוצאים את גלגל השליטה בעוצמת הקול, מתג הפעלת מסנן הרעשים, ושקע חיבור 3.5 מ"מ. עוד בערכה ניתן למצוא מתאם סטריאו ¼” ומתאם תקע כפול לטיסה.

איכות השמע: איכות השמע הייתה מצוינת ומהנה מאוד. הבס מצוין, הצלילים נקיים, ובאופן כללי הייתה הרגשה איכותית מאוד, כזו שלא נופלת מזו שמרגישים בעת ממוצרים אחרים יקרים יותר. NoiseHush מתגאה כי ב-I7 סינון הרעשים מצוין, וניתן להשתמש בהן ללא הפרעות גם באזורים רועשים מאוד. כאמור, על מנת להפעיל את מסנן הרעשים יש להפעילן באמצעות המתג שנמצא על האוזניה עצמה. בהאזנה למוזיקה או בזמן דיבור בטלפון ברחוב ראשי, כמו ז'בוטינסקי ברמת-גן, רעשי הרקע כמעט שלא נשמעו והאזניות אטמו היטב את האוזן.

מחיר: 499 ש"ח

אהבנו
– מנגנון סינון רעשים מצוין
– כבל ארוך

לא אהבנו
– עיצוב כפתורי עוצמת הקול והפעלת סינון הרעשים: מזכיר קצת אזניות פשוטות.

NoiseHush NS400NS400

עיצוב ונוחות השימוש: המפרט של ה-NS400 מספק תנאים  מיטביים לאימון כושר: אזניות אלחוטיות קלות מאוד, ללא צורך להסתבך עם חוטים, אטימה חיצונית כדי שלא תהיה הפרעה לאחרים, מנגנון סינון רעשים, עמידות בזיעה ולחות, והכי חשוב: אפשרות לענות לטפלון ישירות דרכן.

חיבור האזניות לטלפון מתבצע בעזרת קישור בלוטות'. לחיצה ארוכה על הכפתור הרב שימושי (MFB), זיהוי האזניות בטלפון, לחיצה ומחוברים.  לאזניות שני זוגות מחברים מפרקיים: הראשון לצורך קיפול האזניות כדי לאחסנן בנרתיק המצורף, והשני לצורך התאמה מרבית על האוזניים. כבר שמניחים את האזניות על הראש ניתן להבחין בקלות המדהימה שלהן, במיוחד ביחס לגודלן, ואף ביציבות הטובה שלהן על האוזניים. דרך האזניות ניתן לשלוט בעוצמת הקול, להעביר שירים ואף לענות לטלפון, כך שאם משתמשים באזניות בחדר כושר או תוך כדי ריצה אין צורך להתעסק בטלפון. בבדיקה שעשינו לחיבור הבלוטות', האזניות קלטו עד למרחק של 10 מטרים. בנוסף, הן מצוידות גם בסוללה חזקה המספיקה לעד 20 שעות שמיעה, כך שצריך להטעין אותן בערך פעם בשבוע. האזניות מצוידות גם בשתי נוריות לד, בצבע אדום וכחול, המדווחות על מצבן – חיפוש מכשי, סוללה חלשה וכיוצא בכך.

בשימוש ספורטיבי: בזמן ריצה האזניות לא היו לנו נוחות כל כך. היינו צריכים לסדר אותם מחדש על האוזניים יותר מדי פעמים. לעומת זאת, בזמן הליכה לא הייתה כל בעיה והאזניות נשארו במקומן על הראש מבלי לזוז יותר מידי. גם השילוב של זיעה עם כיסוי הכריות לא כך כך מסתדר, והופך את השימוש בהן לפחות נוח. אולי כיסוי איכותי יותר היה משדרג את נוחות השימוש.

איכות השמע: האזניות מספקות חוויית שמע טובה לשימוש ספורטיבי. עם זאת, לא מדובר באיכות השמע כמו במקרה של ה-I7 לעיל. ב-NS400 הבסים מעט חלשים, והצלילים לא מספיק נקיים, בעיקר כאשר המוזיקה רוויה בסים. אבל בסך הכל הן עושות את העבודה. כמו ב-I7, גם כאן סינון הרעשים עובד מצוין. בזמן הליכה בחוץ כמעט ואין הפרעות רעש. במקרה שלהן מומלץ לבחור עוצמת קול נמוכה יחסית כדי להיות קשובים מעט לנעשה, במטרה להימנע מתאונות. ניתן לציין לחיוב את איכות השמע והמיקרופון בזמן שיחות. השיחה נקייה ללא רעשי רקע, וכן הצד השני שמע אותנו היטב גם כאשר היה רעש סביבנו.

לסיכום: האזניות מאכזבות מעט בכל הנוגע לשימוש ספורטיבי, אך הם מצוינות לשימוש בחוץ בעיקר בגלל מנגנון סינון הרעשים, זמן סוללה גבוה וטווח השימוש מהמכשיר. גם אם לא תבצעו פעילות ספורטיבית,  מדובר כאן באזניות טובות אשר יאפשרו לכם להסתובב ברחבי הבית/ המשרד מבלי לדאוג לניתוקי שיחה או פגיעה באיכות השמע.

מחיר: 399 ש"ח

אהבנו
– מנגנון סינון רעשים מצוין
– חיבור יציב ולמרחק רב יחסית של ה bluetooth
– סוללה חזקה

לא אהבנו
– לא נוח לפעילות ספורטיבית

 

NoiseHush NS560NS560

עיצוב ונוחות השימוש: ה-NS560 מורכב משני חלקים: משדר ואזניות נכנסות (In Ear). המשדר מצויד ב-5 כפתורים לשליטה בעוצמת הקול, מעבר בין שירים וכן מענה וניתוק שיחה. החיבור למכשיר הסלולר, או כל מכשיר שמע אחר שתומך בבלוטות', מתבצע בצורה מהירה – לחיצה ארוכה על הכפתור האמצעי (MFB) במשדר להפעלת החיבור, חיפוש המכשיר בהתקני הבלוטות' בסלולרי, אישור ויש חיבור. בנוסף לכפתורי השליטה ניתן למצוא במשדר מתאם חיבור לחולצה, שקע חיבור אזניות ושקע חיבור ייעודי להטענה. בניגוד ל-NS400, ה-NS560 נוח מאוד לפעילות ספורטיבית בעיקר בגלל שמדובר באזניות מהסוג שנכנסות לאוזן שמתאים מאוד לפעילות בחדר כושר, כאשר ניתן להניח את הטלפון ליד, עד למרחק של 10 מטר, מבלי לדאוג לניתוקים. האזניות מגיעות עם מתאם סיליקון אחד כך שאם הוא לא מתאים, לא ניתן ליהנות בצורה מיטבית מסינון הרעשים החיצוני . נכון, ניתן לחבר כל זוג אזניות אחר או לחבר מתאמים אחרים שנשארו מזוג האזניות שמקבלים עם הטלפון, אבל אנו מצפים לקבל מתאמים שהם חלק בסיסי בכל זוג אזניות שקונים היום.

איכות השמע: כמו שאר מוצרי החברה, גם כאן מוצאים מנגנון מצוין לסינון רעשים מצוין, כשהפעם בדקנו ברחוב המסגר בתל אביב ולא גילינו כל הפרעה. אך במקרה של ה-Ns560, איכות הצליל לא יותר מסבירה והבסים לא מספיק חזקים ולא מתמודדים טוב עם עוצמת צליל גבוהה.

חיבור ה-NS560 למערכת שמעניתן גם לחבר את המכשיר ישירות לכל מערכת שמע בבית, בעזרת חיבור כבל PL זכר-זכר, ולהשמיע את המוזיקה ישירות מהטלפון או מכל מכשיר בעזרת התקן בלוטות'. בשימוש כזה איכות השמע כבר תלויה, כמובן, באיכות המערכת אליה מתחברים.

 מחיר: 299 ש"ח

אהבנו
– שליטה נוחה בפעולות הבסיסיות למענה שיחה ושמיעת מוזיקה
– דיבור בסלולר ללא בעיות

לא אהבנו
– יחידת השליטה כבדה מעט כאשר מחברים אותה לחולצה
– איכות שמיעת המוזיקה נמוכה ביחס למוצרים האחרים של החברה (דרך האזניות המצורפות)
– הערכה מגיע עם גודל אחד של מתאם סיליקון לאזניות
– כבל טעינה ייחודי (עדיף שיהיה USB)