אם עדיין לא קראתם אף אחת מהביקורות שכבר התפרסמו למכשיר ה-Galaxy S II, כי חיכיתם בסבלנות ובנאמנות לביקורת שלנו (בקרוב, מבטיחים!) – תנו לי להרוס לכם חלק מהמתח: הוא מצלם ממש טוב. והוא לא היחיד. למעשה, אתמול העלה אחד מאתרי הסלולאר הגדולים בעולם מעין סקר קוראים, בו נכללו תמונות שצולמו ע"י שלושה מכשירי סלולאר ומצלמה דיגיטלית ייעודית, והקוראים התבקשו לשפוט מי מצלם טוב מכולם – כאשר המטרה היא בעצם להוכיח שאף אחד לא יצליח לזהות מי היא המצלמה ה"אמתית".

 

את יצרניות המצלמות זה מבעית. עד לאחרונה הן היו בטוחות שטלפונים סלולאריים לעולם לא יצליחו להחליף את המצלמות, כפי שכבר עשו לנגני המוסיקה והוידאו הניידים. אך ההתפתחויות הטכנולוגיות שפתחו את הפתח להשוואה בין איכות הצילום של מצלמות DSLR ל"מצלמפונים" מצויים גרמו לחברות הצילום להתחיל לרעוד משל היו צלם גרוע במיוחד. בשבוע שעבר יצאה היצרנית היפנית "אולימפוס" בקמפיין חדש, במסגרתו הוצבו ברחבי אוסטרליה כרזות בנוסחים כגון "טלפון-מצלמה עושה לצילום מה שמנה-חמה עושה לבישול" ו"אם המצלמה שלך שולחת גם הודעות טקסט, אל תתפלא שהתמונות שלך נראות כמו ג'יבריש". על המודעות מופיעה כתובת האתר GetARealCamera.com ("קנו מצלמה אמתית"), המפנה לאתר האוסטרלי של החברה.

השאלה היא: האם הקמפיין של אולימפוס לא מגיע מאוחר מדי? האם עדיין יש בכלל מקום להגדרה "מצלמה אמתית", כשחברות שונות מציעות ברחבי אסיה סלפונים עם זום אופטי ועדשות מקצועיות? נשמח לשמוע את דעתכם בתגובות.

(צילומים: מארק מת'יוז. לגרסא ארוכה יותר של הכתבה הקליקו כאן)