בדצמבר האחרון הכריזה גוגל (Google) על תכונה חדשה בדפדפן Chrome (כרום) שלה עבור אנדרואיד המאפשרת לשמור דפי אינטרנט לצפייה לא מקוונה, כלומר גם ללא חיבור לאינטרנט. עכשיו הודיעה החברה כי השיקה גרסה חדשה של הדפדפן אשר משפרת את היכולות הללו, ומקלה על המשתמש לנווט בתוכן השמור.

העדכון הוסיף דרך חדשה לשמירה קלה של דפי אינטרנט. היא כוללת לחיצה ארוכה על הקישור הרצוי כפי שבדרך כלל עושים כשרוצים לפתוח אותו בחלון חדש. אלא שכעת תופיע בתפריט גם אפשרות בשם 'הורד קישור'. בנוסף, עם פתיחת חלון חדש תופיע באופן אוטומטי רשימת הצעות לכל הדפים שנשמרו לצפייה מאוחרת, ומעליהם תגית מיוחדת שתסמן שהם מיועדים לקריאה באופן לא מקוון. לפי גוגל, רשימה מסודרת של כל המאמרים והדפים שנשמרו יעילה במיוחד למקרים בהם המשתמש נמצא באזור ללא קליטה, או שסיים את מכסת הגלישה הסלולרית בחבילה שלו.

בנוסף, הכפתור שמאפשר הורדה של דפי אינטרנט יהיה זמין כעת במקומות אחרים ברחבי הדפדפן. כך, לדוגמה, אם בעת גלישה לא מקוונת לוחצים על קישור חדש, שכמובן לא זמין לצפייה במקרה כזה, ניתן יהיה להבחין באפשרות 'הורד מאוחר יותר' שתסמן את הדף להורדה עם רגע ההתחברות לרשת, כך שהוא זמין לקריאה לא מקוונת מאוחרת יותר.

קרא עוד:  מחקר: Play Protect אינו יעיל כנגד איומים

לפי החברה, משתמשי כרום כבר מורידים יותר מ-45 מיליון דפים בכל שבוע לצפייה לא מקוונת, מה שגרם לה לשפר את היכולות הללו שוב. כאמור, המצב החדש זמין רק בגרסה המעודכנת של כרום לאנדרואיד, אשר ניתן להוריד כאן.