מספר שנים אחרי הרכישה של אוקולוס (Oculus) מפתחת משקפי המציאות מדומה Rift, הציגה אמש פייסבוק (Facebook) מהדור משודרגת ואיכותית יותר – Oculus Rift S.

לפיתוח המשקפיים, בחברה שיתפו פעולה עם לנובו (Lenovo) בעלת ניסיון רב בתחום הגיימינג ואכן יש לא מעט שיפורים: תחילה הם זכו לעיצוב מחדש ועל הדרך הופחת משקלם ופוזר באופן שווה יותר, וכן החיבור למחשב הוא כעת כבל בודד כדי להימנע מלהיתקל בו בזמן המשחק.

מלבד זאת, החברה הטמיעה את טכנולוגיית Insight, שהיא מערת מצלמות המונעת מהשחקן להתנגש בחפצים או בקירות, כפי שהציגה זאת לראשונה במשקפי Quest. עוד שינוי הוא במסכים המובנים שעברו מ-OLED ל-LCD.

מבחינת המפרט, Rift S כוללים זוג צגים ברזולוציית 2560×1440 פיקסלים בתדר ריענון 80 הרץ (במקום 90), מערך צילום הכולל 5 מצלמות למעקב והדמיה ומגיע עם זוג  בקרי Oculus Touch.

עם זאת, באוקולוס אומרים כי Rift S עדיין ידרשו מחשב חזק הכולל מעבד מודרני וכרטיס גראפי חזק. מה גם מחירם יקר יותר מהדור הקודם ואלה יימכרו ב-399 דולרים החל מחודשי האביב של 2019.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.