במהלך השבועות האחרונים גברה הציפייה בקרב קהילת הגיימרים לקראת הכרזה קרובה על הדור הבא של כרטיסי GeForce, המבוססים על פלטפורמת טורינג (Turing) החדשה. היצרנית Nvidia, כך לפי אותן שמועות, התכוננה להכריז על כרטיסים אלו במסגרת כנס מפתחי המשחקים השנתי של סן-פרנסיסקו, GDC, במה מכובדת בהחלט. ואולם הדיווחים האחרונים בנושא סודקים את האופטימיות – כנראה שנותר עוד די והותר זמן עד להשקה.

מקורות המקורבים לשרשרת הייצור של Nvidia טוענים כעת כי ייצור המוני של כרטיסי GeForce המבוססים על פלטפורמת טורינג איננו צפוי עד אמצע חודש יוני לכל הפחות, ועל כן אין כל סיכוי שיצרניות יספיקו להשיק כרטיסים או מחשבים המבוססים על הטכנולוגיה לפני חודש יולי. באוגוסט צפויה להיערך בגרמניה תערוכת Gamescom 2018, אחד מכנסי הגיימינג הגדולים בעולם, וכעת אירוע זה נראה כמועמד הסביר ביותר להשקת הדור החדש.

לכאשר תהיה Nvidia מוכנה סוף-סוף להשקה, היא צפויה להציג שני כרטיסים – GTX 2060 ו-GTX 2080 – שיצוידו בזיכרון GDDR6 מתוצרת סמסונג (Samsung). כרטיסים אלו אמורים להציע פתרון ייעודי יותר לגיימרים, בניגוד לכרטיסי GeForce אחרים שנתגלו כאפקטיביים לצורך כריית מטבעות ווירטואליים, ובעקבות התנפלות המשקיעים על תחום זה נחטפו מהמדפים ונהפכו קשים להשגה בעבור אלו שבסך הכל מעוניינים במחשב חזק יותר למשחקים.