יצרניות כרטיסי התצוגה שמבססות את ההיצע שלהן על הפיתוח של NVIDIA אמורות להתחיל למכור את הכרטיס הראשון במשפחה החדשה, GTX 1180, ב-30 באוגוסט. כך עולה מתכתובת בין יצרנית כרטיסי תצוגה לאחד המשווקים שלה שהגיעה לרשת.

כמו תמיד NVIDIA מתחילה בהשקה של הכרטיס הכי חזק ולאחר מכן מציעה פתרונות איטיים, חלשים ועממיים יותר, וכך חודש לאחר מכן, ב-30 בספטמבר יתחילו להימכר כרטיסי ה-GTX 1170 וה-+GTX 1180 – כשהשני הוא ככל הנראה עם מהירות שבב וזיכרון גבוהות יותר מאשר ה-1180 ולא מחליף ל-GTX 1080 Ti. הכרטיס הנמוך סדרה החדשה, לפחות בינתיים, ה-GTX 1160 יושק בפועל, באופן לא מפתיע, ב-30 באוקטובר.

במכתב גם מודה היצרנית העלומה כי הסיבה לעיכוב בהשקה של כרטיסי הדור החדש היא עודפי מלאי גדולים של שבבי GTX 10xx שגרמו לחברות לעצור את ההכנות ולחזור לייצר כרטיסי דור קודם. כמו כן יש חיזוק להערכה שההכרזה בפועל על הכרטיסים החדשים תתבצע ב-21 באוגוסט ב-Gamescon.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.