כרטיס גראפי NVIDIA Titan X GPU

חברת החומרה NVIDIA הכריזה על הדור האחרון של GeForce GTX Titan X, כרטיס הגיימרים (GPU) האולטימטיבי הנחשב למוביל והחזק ביותר בשכונה, אף יותר מ-GTX 1080 של החברה שהושק לאחרונה.

אל תתבלבלו כי GTX 1080 הוא עדיין כרטיס חזק מאוד, המספק 70% יותר ביצועים מאשר GTX 980 ולערך 30% יותר ביצועים מאשר Titan X דור קודם המבוסס על ארכיטקטורת Maxwell GM200. אבל Titan X החדש חזק עוד יותר ומספק 60% יותר ביצועים מאשר קודמו ולא משאיר מקום לספק מי השולט בשוק.

TITAN X: עד 60% שיפור בביצועים

בכרטיס הגרפי החדש נמצא ארכיטקטורה חדשה לגמרי, Pascal GP102, המיוצרת בליתוגרפיית ייצור של 16 ננו-מטר, לעומת 28 ננו-מטר בדור הקודם. זה בעיקר אומר כי מלבד השיפור הטבעי בביצועים, הכרטיס החדש מספק 3,584 ליבות CUDA, שזה 1,000 ליבות יותר מאשר GTX 1080.

אבל זה לא מסתיים כאן, כי Titan X Pascal מצויד בזיכרון של 12 ג’יגה-בייט GDDR5X במהירות של 10 ג’יגה-ביט בשנייה, 12 מיליארד טרנזיסטורים (פי שניים מ-1080), 11TFLOPS FP32, תדר עבודה מקסימלית של 1531MHz, הנחשב מעט נמוך יותר מאשר GTX 1080 אבל כנראה לא יורגש לאור תוספת ליבות ה-CUDA לכרטיס.

עוד מוקדם לומר, אבל הכרטיס הגרפי החדש הוא כנראה בין הראשונים שיוכל לספק משחקים באיכות גרפיקה שעוד לא ראינו – 4K ב-60 פריימים לשנייה, בלי צורך בשימוש של ריבוי כרטיסי GPU המחוברים יחדיו וכל זה בכרטיס בודד. וכן, הוא תומך ב-SLI HD Bridge אם ממש תתעקשו לחבר אליו אחד נוסף.

קרא עוד:  וואווי הציגה רשמית MatePad Pro - הטאבלט הראשון עם חריר במסך

הצמיחה בביצועים לא תבוא בלי חשבון כבד בכיס והכרטיס החדש יהיה יקר יותר מקודמו, כאשר NVIDIA מתמחרת את Titan X Pascal ב-1,200 דולר לכשיושק למכירה כבר ב-2 לאוגוסט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.