חברת NVIDIA ממשיכה לנסות ולקדם את פלטפורמת ה-Tegra שלה למכשירים ניידים, ועכשיו היא מאפשרת למפתחים להשתמש בשבבים העכשוויים שלה לפרוייקטים חדשים כאוות נפשם. אתמול הכריזה החברה על ה-Jetson TX1, מודול חדש למפתחים המבוסס על שבב Tegra X1 העדכני של החברה.

ה-Jetson TX1 הוא הדור השני של מודולי ה-Jetson והוא מגיע עם מעבד גרפי Maxwell בעל 256 ליבות, מעבד ARM 64-bit A57, ארבעה ג'יגה-בייט זיכרון, 16 ג'יגה-בייט נפח זיכרון פנימי ומחבר 400 פינים שמאפשר לחבר אותו ללוחות נוספים. צריכת החשמל נמוכה מ-10 וואט, מה שאומר שניתן להשתמש במודול ללא איוורור או קירור. כל זה בתוך מודול עצמאי אחד בגודל של כרטיס אשראי, שיכול להפעיל לבדו מוצרי מחשוב חכמים.

בנוסף ל-Jetson TX1, החברה מציעה גם ערכת פיתוח שלמה הכוללת מלבד המודול הראשי, גם לוח מפתחים (Developer Board) נוסף שכולל חיבור פיזי לכבל רשת, מחברים לאנטנות WiFi ו-BT, חיבור HDMI, חיבורי USB ואפילו מצלמת 5 מגה-פיקסל.

המוצר הזה נועד לשמש מפתחים שמעוניינים לבנות מוצרים חכמים עם ליבה שתהיה זריזה ועדכנית מצד אחד, אך שלא תצרוך כמות גדולה של חשמל מצד שני. ב-NVIDIA מבטיחים שכח העיבוד הגרפי החזק של הפלטפורמה מאפשר להשתמש בה כדי ליצור מחשבים עצמאיים בעלי יכולות למידה עצמאיות, כמו למשל זיהוי של חפצים, ולכן היא תהיה שימושית במיוחד למפתחי רובוטים לומדים, רחפנים עצמאיים ועוד.

ערכת הפיתוח ניתנת להזמנה מוקדמת, וצפויה להישלח ללקוחות ב-16.11. מחירה עומד על 599 דולר ליחידה.