השמועות על הוספת יכולות צילום וידאו לאינסטגרם (Instagram) הפכו הערב למציאות. במסיבת עיתונאים קצרה הודיעה על כך פייסבוק (Facebook) באופן רשמי. בגרסה החדשה של אינסטגרם, שזמינה כבר ל-iOS ולאנדרואיד (Android) ניתן לצלם סרטוני וידיאו באורך של 15 שניות, 9 שניות יותר מאשר מציע Vine, ואז להשתמש ב-13 מסננים שונים כדי לבצע שינויים. אחד מהמסננים אמור לייצב את הצילום ולפצות על תזוזות היד.

ההפעלה פשוטה מאוד: כל עוד לוחצים על כפתור הצילום, ועד 15 שניות, היישום מצלם סרטון. ניתן גם לחזור אחורה לפני שעוברים לצעד הבא כדי לשלב אמצע כמה שניות של סרטון אחר. אחר כך עוברים לדף המסננים, בוחרים מה שבוחרים, ואפשר גם לשמור תמונה מסוימת כזו שתייצג את 'העטיפה' של הסרטון. לאחר מכן מפיצים כרגיל.

"כשהצטרפנו לפייסבוק הרבה אנשים שאלו מה זה אינסטגרם. כשאני חושב על אינסטגרם אני חושב על רגעים. תמונות ויזואליות זה בכל, ואנחנו נמצאים כל הזמן במסע לשמירת רגעים בחיים שלנו. אינסטגרם זו דרך להישאר בקשר כשאנחנו מופרדים בין אזורי זמן וגבולות. זהו מקום לאהבה. זה לא דבר יחיד. זה אוסף של רעיונות, והמשימה שלנו היא ללכוד ולשתף את הרגעים המתרחשים בעולם", אמר מנכ"ל אינסטגרם קווין סיסטרום באירוע.

לדברין השירות כבר מאחסן למעלה מ-16 מיליארד תמונות, שמגיעות מ-130 מליון משתמשים, והתמונות שמאוחסנות בו מקבלות כ-1 מיליארד לייקים ביום. "היום אנחנו משחררים אינסטגרם טובה יותר, וסרטוני וידאו חייבים להיות יפים בדיוק כמו תמונות", הוא הוסיף.

קרא עוד:  גלישה ב-VPN בחינם - חמישה שירותים שכדאי לבדוק

הנה הדגמה של היכולות החדשות מהתוכנית Nightline של ABC.com: